Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberlerizkSync Era Mainnet'i başlattı! Airdrop gelir mi?

zkSync Era Mainnet’i başlattı! Airdrop gelir mi?

Yerel zkEVM ve Hesap Soyutlama özellikli ilk Ethereum L2 ölçekleyici zkSync, genel alfa sürümünü kullanıma açıyor

zkSync Era Mainnet'i

Matter Labs’ın Ethereum Layer-2 çözümü zkSync bugün, Era için alfa mainnet’i (ana ağı) başlatırken; sosyal medyada AirDrop söylentileri dolanıyor.

Matter Labs’ın duyurusuna göre Era mainnet alpha, kullanıcıların layer-2 teknolojisini köprü kurmaya ve kullanmaya başlaması için açıldı. Kullanıcılar artık yerel Hesap Soyutlamayı (AA), bir LLVM derleyicisini ve varsayılan olarak veri sıkıştırmayı destekleyen bir ağ ile deney yapabilirler.

Böylelikle Matter Labs, zkEVM’yi, sektördeki rakibi Polygon’dan üç gün önce piyasaya sürmüş oldu.

Rollup’lar, işlemleri ana ağdan zkSync gibi bir layer-2 ağına taşıyarak Ethereum’un ölçeklenmesini sağlarlar. Kullanıcılar daha sonra bu ikinci ağda işlerine devam edebilir, işlemler toplu hale getirilir ve kanıt adı verilen küçük bir veri parçasına sıkıştırılır. Kanıt daha sonra Ethereum ağına geri gönderilir ve doğrulanır.

Sıfır bilgili bir Ethereum Sanal Makinesi veya zkEVM, zkSync’in ölçeklendirme ürününün temel özelliğidir. Ekip, sıfır bilgili kriptografiden, dolayısıyla optimistic rollup’lardan ziyade “zk”den yararlanan bir rollup teknolojisi uyguluyor.

Bu arada, alfa ana ağ sürümünde, ekip bazı araçları, güvenlik önlemi olarak, merkeziyetçi bir şekilde elinde tutacak. Örneğin para çekme işlemlerini erteleyebilecek, kanıt gönderimlerini takip edebilecekler vb.

zkSync AirDrop yok

Teknolojik atılım bir yana, aslında kripto meraklılarının çoğu için yeni duyuru, olası bir airdrop beklentileri nedeniyle önemli bulunuyor. Bununla birlikte, alfa sürüm duyurusunda bir tokenden bahsedilmiyor.

Yine de, dolandırıcılar “ZKS airdrop” (başka bir ekosistemin tokeni) gibi bazı sahte airdroplar tanıtmaktan geri kalmıyorlar. Tanıtım için de, yüzbinlerce takipçisi olan çeşitli NFT influencer’ların Twitter hesaplarını hacklemişler.

İlginizi çekebilir:  Binance Avustralya kullanıcıları 9.000 AUD indirimle Bitcoin satıyor! İşte nedeni…

zkSync’in henüz bir token bilgisi paylaşmadığını bir kez daha hatırlatalım.

(Visited 172 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel