Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaMetaverse HaberleriZilliqa, Metapolis projesi ile Metaverse dünyasına adım atıyor!

Zilliqa, Metapolis projesi ile Metaverse dünyasına adım atıyor!

Zilliqa, metaverse dünyasına adım atarken Metapolis ile kendi genişletilmiş gerçeklik (XR) platformunu kuruyor.

Ziliqa, Metapolis

Layer-1 parçalı blok zinciri Zilliqa geçtiğimiz günlerde, Ocak 2022‘de ‘Metapolis‘ adlı kendi genişletilmiş gerçeklik (XR) platformunu piyasaya süreceğini duyurdu.

Metaverse‘e girmeye hazır olan Zilliqa’nın ‘Metapolis‘i, NFT’ler, e-ticaret, kazan-kazan, dijital mankenler, reklam panoları ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli etkileşim katmanlarından yararlanacak bir “AR ve VR karışımı” olarak tasarlanmıştır.

 

Metapolis’in kubbeleri

Duyuruya göre, Zilliqa’nın Metaverse için inşa edilen “son derece sürükleyici ve oyunlaştırılmış” genişletilmiş gerçeklik (XR) platformunda “kubbeler” bulunacak. Şehirlerin özel olarak tasarlanmış bu bölümleri markaları, sanatçıları, konseptleri, oyunları, e-mağazaları, gayrimenkulleri ve daha fazlasını barındıracak şekilde kavramsallaştırılmıştır.

Metapolis’e girdikten sonra alınabilecek tamamen özelleştirilebilir NFT Avatarları, Metaverse platformunun sunduğu müzik etkinliklerine ve defilelere katılmak, farklı konumlar arasında ışınlanmak veya dijital varlıkları satın almak, satmak veya ticaret yapmak için galerilere ve showroomlara girmek gibi çeşitli etkinliklere katıldıkları için kullanıcıların dijital kimliklerini temsil edecek.

Zilliqa CEO’su Dr. Ben Livshits konuyla ilgili şu ifadeleri kaydetti:

Metaverse, gerçekliği değiştirmekle ilgili değil. Dijital dünya ile ilişkimizi iyileştirmekle ilgilidir. Sosyal medyanın serbest bıraktığı paylaşım kültürünün ötesinde, bu dünya ‘gerçek’ ekonomimizde mevcut olan boşlukları – değer yaratma ve adil ödemeye erişim konusundaki boşlukları – azaltmaya bakıyor. Kalbinde, paylaşılan değer ve teşvik odaklı modeller ile profesyonel ve kişisel yaşamlara etkileşim katmanları ekleyecektir. Metapolis böyle bir dünya inşa ediyor ve bununla gurur duyuyoruz.

Zilliqa ‘Her zaman açık’

Zilliqa’da Metaverse ve NFT Başkanı Sandra Helou, Metapolis’e girerken mevcut ve yeni Zilliqa ortaklarını memnuniyetle karşılıyor: 

Çeşitlendirme, yenilik ve dijital varlıkların kullanımı Web3’ün bir parçasıdır. Buna, sınırı olmayan ve erişilebilir kılmak için ‘her zaman açık’ bir etkileşim katmanı eklerseniz, Metaverse dokusunun birlikte örüldüğünü görmeye başlarsınız. Müşterileriniz ve takipçileriniz için bu yeni etkileşim katmanlarının kilidini açmanın zamanı geldi.

Sosyal medya, e-ticaret, mobil ve web’i entegre ederek Metapolis, bu yüksek düzeyde kişiselleştirmeden yararlanan ilk platform olacak ve onu yeni ve yıkıcı bir müşteri katılımı yolu arayan markalara bu dünyayı çekici hale getirecek. Helou sözlerini şöyle bitirdi.

NFT’lere ve Metaverse’e henüz girmediyseniz, bu pazarlama stratejisinin nasıl görünebileceğini ve nasıl değer getirebileceğini anlamanıza yardımcı olabiliriz. Yaratıcı ekonominin sorumluluğunu üstlendiğimiz için Zilliqa, kavramsallaştırmadan yürütmeye kadar sizi desteklemek için iyi bir donanıma sahip.

(Visited 539 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz