Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriYüzlerce El Salvador’lunun Bitcoin'leri kayboldu!

Yüzlerce El Salvador’lunun Bitcoin’leri kayboldu!

El Salvador’da, iki ay öncesinde piyasaya sürülen Chivo cüzdanından Bitcoin’lerinin kaybolduğu şikayetinde bulunan 50 vaka olduğunu bildiriliyor.

El salvador

Yüzlerce El SalvadorluChivo cüzdanlarındaki Bitcoin’lerinin kaybolduğunu iddia ediyor. El Salvador hükümeti, konuya ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

Chivo cüzdanının güvenli olmayabileceğini ve bundan dolayı cüzdanın benimsenmesini negatif etkilediğini iddia eden hata ve teknik aksaklıkları olduğunu iddia eden çok sayıda rapor bulunuyor.

El Salvadorlular: Bitcoin’lerimiz kayboldu!

New Scientist tarafından yayınlanan rapora göre, El Salvadorlular Bitcoin’lerinin Chivo cüzdanlarından kaybolduğunu bildirdiler. Raporda ayrıca şimdiye kadar El Comisionado tarafından yaklaşık 50 şikayetin bildirildiği vurgulandı. El Comisionado ayrıca hükümetin iddialara henüz bir cevap vermemiş olduğunu da belirtti.

El Comissionado, New Scientist’e verdiği demeçte şöyle konuştu:

Hükümet bir cevap vermedi ve hataları ikrar etmedi. İnsanların öncelikle talep ettiği şey, şikayetlerine bir yanıt verilmesi. Birçoğu parasını geri almak için birkaç ay bekledi. 

Piyasaya sürülmesinden bu yana  Chivo’nun hataları ve diğer teknik sorunlarını vurgulayan çok sayıda vatandaş şikayeti bulunuyor. Şikayetler, cüzdan uygulamasının arayüzündeki aksaklıkların yanı sıra, zaman zaman yaşadığı kilitlenme sorunlarını da içeriyor. En son, Chivo geliştiricileri lightning ödemeleri gönderirken hata veren bir gizlilik sorununu gidermişlerdi.

Birçok vatandaşa göre, hükümetin derin sessizliği, Bitcoin’i yasal para birimi olarak teşvik etme konusundaki sert tutumunun bir göstergesi. Yönetimin Bitcoin’i yasal para birimi olarak tanıtma kararı ülke çapında birçok protestoyla karşılanmıştı, fakat hükümet yoğun eleştirilere rağmen kararını uygulamıştı.

Yakınlarda, El Salvador Uygunluk Merkezi başkanı Ricardo Navarro, hükümetin jeotermal enerjiyle BTC madenciliği yapma kararıyla ilgili endişelerini dile getirmişti. Navarro ayrıca, Bitcoin madenciliği için jeotermal enerji kullanımının ülkenin zayıf elektrik gücü kapasitesi üzerinde ciddi bir basınç oluşturabileceğini ve dolayısıyla ülkenin elektrik metriklerini tehlikeye atabileceğini belirtmişti.

(Visited 400 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,005.16 3.65%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,688.74 4.90%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.513039 3.77%
solana
Solana (SOL) $ 39.78 6.43%
xrp
XRP (XRP) $ 0.364273 3.68%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.71 4.85%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.068402 6.46%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 2.77%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.43 3.70%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.40 2.36%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.44 3.76%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.67 5.76%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.343046 25.43%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.884596 4.33%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.41 0.44%