Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaPiyasa HaberleriYıllık 115 bin Paund Ödenek Alacak! Sadece 44 Gün Görev Yaptı

Yıllık 115 bin Paund Ödenek Alacak! Sadece 44 Gün Görev Yaptı

Yıllık 115 bin Paund Ödenek Alacak Sadece 44 Gün Görev Yaptı

İngiltere’nin müstafi Başbakanı Liz Truss, kısa görevine rağmen hayatının geri kalanında yıllık 115.000 Paund ödenek alacak.

İngiltere başbakanı olarak altı haftalık kısacık görevi dün sona ermiş olsa da, Liz Truss yine de eski başbakanlara ayrılan yıllık 115.000 Paund’luk (115.000 Paund yaklaşık 2.415.000 TL’ye denk geliyor.) ödeneği talep edebilecek.

Birleşik Krallık hükümetinin Kamu Görevi Maliyetleri Ödeneği (PDCA), eski Başbakanların tümüne, görevdeki kamu görevlerini yerine getirirken yaptıkları harcamaların geri ödemeleri için yıllık bir ödenek tahsis etmektedir.

Ödeneğe hak kazanmak için, sadece eski bir Başbakan olmanız gerekiyor; yani İngiltere tarihindeki en kısa süre görev yapan Başbakan olmasına rağmen Truss da bu ödeneğe hak kazandı.

Ömrü Boyunca Her Yıl Ödenek Alacak

Truss, hükümeti tarafından yapılan bazı politika değişiklerinin yol açtığı ekonomik kriz de dahil olmak üzere, görevde bulunduğu altı haftanın ardından Perşembe günü istifa etmişti.

Ödenek 2011 yılından bu yana 115 bin Paund olarak sabitlenmişti ve 2022-2023 yıllarında da aynı kaldı. Bunun yanısıra Truss, ödeneğin yüzde 10’una kadar bir emeklilik ödeneği de alma hakkına sahip oldu.

Liz Truss, İngiltere hükümetine göre Margaret Thatcher’ın istifasının ardından 1991’de eski Başbakan John Major tarafından çıkarılan bu ödeneği alan altıncı Başbakan oldu.

Truss Kripto Dostuydu

Kripto hakkında görev yaptığı dönemde fazla bir şey söylememiş olsa da, daha önceki açıklamaları ve düzenlemeyle müdahaleye karşı bir yaklaşımı bulunuyordu.

Truss, 2018’de Hazine Baş Sekreteriyken şöyle bir tweet atmıştı:

Kripto paraların potansiyellerini kısıtlamayacak şekilde memnuniyetle karşılamalıyız. Refahı kısıtlayan düzenlemeleri kaldırarak serbest girişim alanlarını özgürleştirin.

Truss hükümetinin, kripto varlıklarının bir ödeme aracı olarak kullanılmasına izin veren ve acil ihtiyaç duyulan düzenlemeleri içeren “Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası” çarşamba günü komite aşamasına kadar gelmişti. Düzenlemenin kaderi şimdi askıda kalmış gözüküyor.

(Visited 59 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel