Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriYıllardır uyuyan Bitcoin balinası uyandı

Yıllardır uyuyan Bitcoin balinası uyandı

Yıllardır uyuyan Bitcoin balinası uyandı

Yaklaşık altı yıl boyunca kullanılmayan bir Bitcoin cüzdanı tekrar aktif hale geldi.

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, X hesabında yaptığı paylaşımda, uzun süreli hareketsizlikten sonra bir BTC balinasının 6 yıldır hareketsiz olan 2.100 BTC’yi transfer ettiğini duyurdu.

PeckShield, balinanın bahsi geçen Bitcoin’leri ilk olarak 19 Ekim 2017 tarihinde aldığını ve o dönemdeki değerinin yaklaşık 11,8 milyon dolar olduğunu belirtti.

“19 Ekim 2017’de yaklaşık 2.100 BTC (o zamanlar değeri yaklaşık 11,8 milyon dolar) alan ve 6 yıldır hareketsiz olan BTC adresi bahsi geçen BTC’leri yeni bir adres olan “1LGnp5…GgM’ye” taşıdı. BTC’lerin şimdiki değeri 56,3 milyon dolar değerindedir.”

Hareketsiz Bitcoin cüzdanlarının harekete geçmesi nasıl yorumlanır

Hareketsiz BTC cüzdanlarının yeniden hareketlenmesi, genellikle uzun süre boyunca BTC işlemleri gerçekleştirmemiş olan cüzdan sahiplerinin tekrar aktif hale gelmelerini ifade eder.

Bu durum, cüzdan sahiplerinin BTC’yi satmak, transfer etmek veya başka işlemler yapmak istediklerini gösterebilir. Ayrıca, piyasa koşulları, fiyat değişiklikleri veya özel sebepler nedeniyle bu cüzdan sahiplerinin işlem yapmaya karar vermiş olabileceklerini ifade edebilir. Hareketlenen cüzdanlar, genellikle piyasadaki BTC işlemleri ve fiyat üzerinde etkili olabilir.

(Visited 44 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Mevcut Bitcoin'in önemli kısmını elinde tutan borsa açıklandı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz