Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriYapay zeka Bitcoin'i nasıl etkileyebilir? Ünlü CEO'nun analizi

Yapay zeka Bitcoin’i nasıl etkileyebilir? Ünlü CEO’nun analizi

ARK Invest'in CEO'su ve kurucusu Cathie Wood, yapay zeka ve Bitcoin'in iş dünyasını birçok açıdan ileriye taşıyabileceğini düşünüyor.

Yapay zeka Bitcoin'i nasıl etkileyebilir? Ünlü CEO'nun analizi

ARK Invest’in CEO’su ve kurucusu Cathie Wood, sosyal medya platformu X’te yaptığı bir açıklamada, yapay zeka ve Bitcoin gibi dijital varlıkların iş dünyasında köklü bir değişime yol açabileceğini vurguladı.

Wood, teknolojilerin birleşerek maliyetleri önemli ölçüde azaltabileceğini ve işletmelerin verimliliğini artırabileceğini ifade etti.

“Bitcoin ile yapay zeka bir araya geldiğinde, işletmelerin organizasyon yapılarını dönüştürerek maliyetlerde düşüş sağlama ve üretkenlik açısından büyük potansiyele sahip olma fırsatı sunuyor.”

Geçen ay ARK, yapay zeka üzerine yayınladığı bir raporla, ChatGPT gibi yapay zekaların, App Store ve Google’ın arama motoru gibi büyük çevrimiçi pazarları etkileyebilecek kadar verimli hale gelebileceğini öne sürdü.

“Yaptığımız araştırma, yapay zekanın büyük pazarlarda yer edinmiş şirketlerin nakit akışını sağlayan işlerini sarsabileceğini gösteriyor. OpenAI’nin ChatGPT’si, sırasıyla App Store ve Google gibi platformlarda yer alarak Apple ve Alphabet’i tehdit edebilir.

Ek olarak, araştırmamıza göre, yapay zeka yazılımları 2030 yılına kadar dünya genelinde üretkenliğini yaklaşık dört kat artırabilir.”

Bitcoin ödenen gereksiz ücretleri ortadan kaldırabilir

Wood bir canlı yayında, Bitcoin ve yapay zeka’nın güçlerini birleştirmesi ödeme sistemlerini önemli ölçüde daha verimli hale getirebileceğini ve kart ile yapılan işlemler için ödenen gereksiz ücretleri ortadan kaldırabileceğini belirtti.

“Bitcoin, geleneksel finans sistemi aracılığıyla gerçekleştirilen tüm alışverişlerdeki ekstra ücretleri ortadan kaldırabilir. Nakit kullanılmadığı sürece bu işlemlerden alınan bir ücret bulunmakta ve bu ücret %2,5 ila %4 arasında değişiklik gösteriyor. Bu oldukça büyük bir külfet, Bitcoin ile yapay zeka arasındaki yakınlaşma ile bu aracılar ortadan kalkacaktır.”

(Visited 42 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Mevcut Bitcoin'in önemli kısmını elinde tutan borsa açıklandı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz