Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriXRP topluluğu Ripple SEC davasının kaderinde rol oynadı

XRP topluluğu Ripple SEC davasının kaderinde rol oynadı

XRP topluluğu, Ripple SEC davasının kaderini nasıl belirledi?

XRP topluluğu Ripple SEC davasının kaderinde rol oynadı

Ripple SEC davasında XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı yönündeki son karar, gelecekteki fiyat artışlarını tetikleme potansiyeli ile kripto endüstrisi için büyük bir zafer olarak karşılandı.

Bununla birlikte, birçok sektör temsilcisi, Ripple’ın bu hukuki meselede elde ettiği kısmi zaferi kripto para alanı için olumlu bir gelişme olarak görüyor.

Özellikle avukat John Deaton, bir makalesinde, kripto para sektörünün XRP topluluğunun sağladığı destek sayesinde şanslı olduğunu ve bu desteğin davanın sonucunu önemli ölçüde etkilediğini vurguladı.

XRP sahiplerini de temsil eden Deaton’a göre, yeminli ifade veren token sahiplerinin bir araya gelerek gösterdiği çaba, mahkemenin kararını etkilemede etkili bir rol oynadı.

Avukat yazısında, kripto para birimleri için düzenleyici ortamın oluşturulmasında kolektif eylemin ve ilgili toplulukların önemine değindi.

XRP’nin sektördeki etkisi

Deaton, kripto sektörünün XRP ve Ripple’ın SEC ile karşılaştığı düzenleyici zorluklardan faydalandığını öne sürdü ve bu duygularını kripto fenomeni Wendy O’nun bir gönderisine yazarak ifade etti.

Ayrıca, Crypto Law’ın kurucusu Deaton, Ripple’ın merkezi olmayan bir içerik paylaşım platformu olan LBRY’den destek aldığı için şanslı olduğuna dikkat çekti.

Öte yandan LBRY’nin, 2021 yılında LBRY kredilerinin uygun menkul kıymet kaydı olmadan satılması nedeniyle SEC tarafından dava edilmesi ve Ripple’a yönelik iddialarla benzerlik göstermesi dikkat çekici.

Sonuç olarak, bir ABD yargıcı, LBRY’nin tokenlerinin gerçekten de menkul kıymet olarak nitelendirildiğine karar verdi ve bu nedenle SEC davayı kazandı. Ancak bu sonuca rağmen Deaton, CEO Jeremy Kauffman’ı, kripto tokenlerin menkul kıymet olarak sınıflandırılmasına ilişkin açık düzenleyici yönergeleri savunma çabalarında ısrar ettiği ve düzenleyici şeffaflığı sağlamayı amaçladığı için takdir etti.

İlginizi çekebilir:  Aptos kurucusu kripto benimsenmesini artırabilecek faktörleri açıkladı

Deaton, Ripple SEC davasında etkin bir rol oynayarak görüşlerini paylaştı. Kararın ardından SEC’in karara itiraz etme niyetini açıkladığını belirtmek önemlidir.

Hazırlanan bir rapora göre, Deaton, Ripple için SEC’in temyiz başvurusunun büyük bir engel oluşturmayacağına inanıyor. Onun görüşüne göre, temyiz süreci uzayabilir ve kesin bir sonuca varılmadan önce devam edebilir.

Avukat, Ripple ve XRP’nin elde ettiği son hukuki zaferin hem şirket hem de XRP sahipleri için hayati derecede önemli olduğunu vurguladı. Olası sonuçları önemseyerek, savunmanın SEC’in iddialarına karşı koyabilme yeteneğine olan güveni dile getirdi.

(Visited 15 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz