Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriXRP rakibi 2022'de piyasadan daha iyi performans gösterecek mi? Ünlü analist açıkladı

XRP rakibi 2022’de piyasadan daha iyi performans gösterecek mi? Ünlü analist açıkladı

xrp rakibi, stellar

Kripto kanalı Coin Bureau‘nun ev sahibi, XRP rakibinin 2021’deki cansız performansının ardından gelecek yıl XRP rakibi Stellar (XLM) için bakış açısını açıkladı.

Yeni bir videoda, Guy isimli analist 1,78 milyon YouTube abonesine, Stellar (XLM) bu yıl fiyatını iki katına çıkarırken, altcoinin kazançlarının diğer kripto varlıklarının performansına kıyasla “çerez” olduğunu söyledi.

Guy‘a göre, XLM’nin düşük fiyat performansı tek bir temel nedene bağlanabilir: özellikle blok zinciri ağının geliştirilmesi ve büyümesine adanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Stellar Geliştirme Vakfı’ndan (SDF) gelen satış baskısı.

Vakıf, başlangıcında sadece 3 milyon dolar aldı. Bildiğim kadarıyla, o zamandan beri herhangi bir ek fon almadı. Bu, vakfın masraflarını ödemek ve protokolün ekosisteminin genişlemesini finanse etmek için XLM satışlarına güvendiği anlamına geliyor ve bu da bir spekülasyon değil. Vakfın XLM harcamaları, yetki sayfasında net bir şekilde detaylandırılmıştır ve şeffaflığı için bu durumu alkışlıyorum.

En son rakamlar, vakfın şimdiye kadar 30 milyar XLM’nin 5 milyardan fazlasını harcadığını ve geri dönüş makinesinin bu XLM’nin yaklaşık 3 milyarının geçen yıl boyunca harcandığını ortaya koyuyor.

Dahası, yetki notlarının sonundaki bir paragraf, ‘Bu çerçeveyi Kasım 2019’da ilk duyurduğumuzda söylediğimiz gibi, bu Lumenlerin çoğunu 10 yıl içinde, ideal olarak daha erken bir zamanda kullanmayı veya dağıtmayı planlıyoruz.’ Başka bir deyişle, satış baskısı yakın zamanda durmayacak.

Guy ayrıca, sürekli satış baskısına ek olarak, XLM’nin çok fazla talep faktörüne sahip görünmediğini söyledi. Kripto analistine göre, kurumsal yatırımcılar muhtemelen XRP ile ilgili düzenleyici belirsizlik nedeniyle kripto varlığından uzak duruyorlar.

XRP rakibi geri dönebilir

Ancak Guy, SDF’nin havale devi MoneyGram ile ortaklığından elde edilen olumlu sonuçların XLM’nin 3 Ocak 2018’deki 0,87 dolarlık rekor seviyesine geri dönmesine izin verebileceğini söylüyor.

Ekim ayında havale devi, blok zincirini kendi ağına entegre ederek Stellar USD Coin (USDC) kullanan tüketiciler için yerel para birimi cinsinden nakit finansman ve ödemeler sağladığını duyurmuştu.

XLM için tek talep, platformun vakfının ortaklık yaptığı kurumlardan geliyor ve bu ortaklıklar henüz son şeklini almaya başlıyor. İyi tarafından bakarsak, bu 2022’de XLM için oldukça iyimser bir tablo çiziyor ve MoneyGram ortaklığı vaatlerini yerine getirirse XLM’nin 2018’in başlarındaki yüksek seviyelerini yeniden test ettiğini görebiliyordum. Platform ayrıca perakende veya kurumsal ilgiyi çekebilecek sebepler için sıkıntı çekmiyor.

(Visited 239 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakdailyhodl
Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,441.28 1.69%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,847.39 2.50%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.539719 3.74%
solana
Solana (SOL) $ 40.97 5.35%
xrp
XRP (XRP) $ 0.375997 1.27%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.46 4.63%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081171 3.83%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 5.99%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 25.86 5.73%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.17 3.84%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.05 3.86%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.89 2.16%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.34362 3.83%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.896996 4.35%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.14 2.75%