Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriKendini Satoshi ilan eden adam: XRP işe yaramaz bir pump-dump şemasıdır

Kendini Satoshi ilan eden adam: XRP işe yaramaz bir pump-dump şemasıdır

XRP işe yaramaz bir pump dump şemasıdır

Kendisini Bitcoin’in tasarımcısı Satoshi olarak ilan eden Craig Wright ile Ripple CTO’su David Schwartz arasında XRP’nin meşruiyeti hakkında hararetli bir tartışma yaşandı.

Tartışma, Wright’ın BTC’nin kurumsal benimsenmesi konusundaki yaklaşımını, Ripple CTO’sunun eleştirmesiyle başladı. Daha sonrasında Wright karşılık verdi ve onu finans, yasal çerçeveler, yatırım bankacılığı ve genel olarak Bitcoin konusunda cahil kalmakla eleştirdi.

Wright’ın, Ripple’ın “işe yaramaz bir pump-dump şeması” yürüttüğünü söylemesiyle tartışma alevlendi.

Sonra, XRP’yi tasarladı… tüm bu sektördeki işe yaramaz pump-dump şeması.

Ripple CTO’su, Wright’ın fikri mülkiyet haklarını çalmak ve Bitcoin hakkındaki görüşüne katılmayanları karalamak için yasal sistemi kötüye kullandığını iddia ederek, fikirlerini paylaştıkları için insanları dava eden “aşağılık bir korkak” olarak nitelendirdi.

Wright ise buna karşılık, kendisi hakkında herhangi bir iddia ileri süren bir kişinin kanıt göstermesi gerektiğini, aksi takdirde bunun iftira olarak kabul edilebileceğini söyledi.

Tartışmanın konusu daha sonra, XRP ve meşruiyetine odaklandı ve Wright, Ripple’ı teknolojilerinin ücretli denemeler dışında nerede, nasıl konuşlandırıldığını göstermemekle eleştirdi. 

Ayrıca Wright önümüzdeki yıl, sisteminin ne kadar sahtekar olduğunu gösterecek şekilde XRP’nin akademik bir analizini yapmayı planladığını söyledi.

Son olarak Wright, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) karşısında Ripple’ın davayı kaybedeceğini iddia etti.

(Visited 48 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Milyarder Mike Novogratz, kripto paralar hakkında konuştu!

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel