Pazar, Temmuz 3, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriXLM: Stellar Vakfı (SDF) Brezilya'lı Mercado ortak oldu

XLM: Stellar Vakfı (SDF) Brezilya’lı Mercado ortak oldu

XLM: Stellar Vakfı (SDF) Brezilya'lı Mercado ortak oldu

Latin Amerika’nın en büyük kripto borsası Mercado Bitcoin, bir merkez bankası dijital parasının (CBDC) olası kullanım durumlarını keşfedecek bir projenin oluşturulması için Stellar Development Foundation (SDF) ile bir ortaklık yaptığını açıkladı.

Stellar Vakfı

2014’te kurulan SDF, açık kaynaklı Stellar ağının gelişim ve büyümesini desteklemek amacıyla kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. SDF, Stellar’ın kod tabanının korunmasına destek olur. Ayrıca Stellar çevresindeki teknik ve ticari toplulukları destekler ve düzenleyiciler ve kurumlar için sözcülük yapar.

Stellar (XLM) para birimleri ve ödemeler için açık kaynaklı bir ağ olup, her türlü paranın (dolar, peso, bitcoin, her para) dijital temsillerini oluşturmayı, göndermeyi ve tradingini sağlar.

Platform, kendi ağının diğer blok zinciri tabanlı sistemlerden daha hızlı, ucuz ve enerji verimli olduğunu ileri sürüyor.

SDG’den yapılan basın açıklamasına göre, bu yeni işbirliğinin amacı Brezilya Merkez Bankası’nın (Bacen) Ulusal Federasyon ile ortaklaşa yürüttüğü LIFT Challenge Real Digital için, Merkez Bankası Dijital Para Biriminin (CBDC) kullanım örneklerini araştırmak üzere seçilen dokuz projeden birini geliştirmek.

Bacen girişimi, LIFT Challenge katılımcılarının  sunduğu kullanım örneklerini destekleyebilecek Real Digital altyapısının temel özelliklerini belirlemeyi amaçlıyor.

Brezilya merkez bankası (Bacen) Real Digital’in yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesini ve ilk aşamada sınırlı bir izleyici kitlesi için pilot olarak kullanılmasını hedefliyor.

(Visited 264 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,091.04 0.60%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,062.84 2.34%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.451579 1.23%
solana
Solana (SOL) $ 32.99 1.65%
xrp
XRP (XRP) $ 0.312914 0.24%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.73 0.55%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.065931 1.68%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 0.82%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.14 0.68%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.12 0.31%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.87 0.45%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 50.05 0.24%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.305715 0.46%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.479534 2.95%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.27 0.03%