Ana SayfaAltcoin HaberleriWorldcoin (WLD) kullanıcılara kendi tokeniyle ödeme yapacağını açıkladı! Fiyat beklenmedik şekilde tepki...

Worldcoin (WLD) kullanıcılara kendi tokeniyle ödeme yapacağını açıkladı! Fiyat beklenmedik şekilde tepki veriyor

Worldcoin Vakfı'nın WLD'deki Orb operatörlerine ödeme yapma planlarıyla WLD neredeyse yüzde 5 düştü

Worldcoin WLD

Worldcoin Foundation (Vakfı) teşvik modelini değiştirerek kullanıcılarına USD Coin (USDC) yerine kendi yerel tokenı WLD ile ödeme yapmaya başlayacağını açıkladı.

Vakıf sözkonusu duyuruyu  22 Ekim’de paylaştığı bir blog gönderisinde yaptı ve Orb operatörlerine Kasım ayından itibaren ödemelerin WLD ile yapılacağını bildirdi.

Son hareket, ağını genişletmeye çalışan Worldcoin ekosisteminde stratejik bir değişime işaret ediyor. Token arzı, lansmandaki 100 milyondan en son veriler itibarıyla 134 milyona kadar artmıştı.

Worldcoin Vakfı’nın da vurguladığı üzere, WLD’nin faydası ve ilgi düzeyini artırmak için tasarlanmış bir dizi programı bulunuyor. 

Bunlardan birisi, piyasa yapıcılara yönelik WLD borç verme programı. Toplam arzdan 100 milyon WLD de, bu amaç için ayrılmış. Vakıf, beş piyasa yapıcıya, takas tarihi 24 Ekim’de olmak üzere 100 milyon WLD tokeni borç vermişti. Ancak bu kredinin vadesi, 75 milyon WLD olarak revize edilerek 15 Aralık 2023’e kadar uzatıldı.

Worldcoin Foundation dolaşımdaki arzın 24 Ekim’de 25 milyon WLD azalabileceğini belirttiğinden, kredi geri ödeme ayarlamasının dolaşımdaki toplam WLD token adedini etkilemesi bekleniyor.

Vakıf, 10 Ekim’de başlatılan WLD ödül programının Kasım ayına kadar tüm operatörlere açık olacağını açıkladı. Bu değişim, tokenın genel arzını desteklemeyi amaçlıyor.

Bununla birlikte yazım anında WLD, son zamanlarda yükselişe geçen Chainlink (LINK) gibi büyük altcoinlerin tersine bir hareket sergileyerek günlük %5,5 düşüşle 1,516 dolara geriledi.

Başlangıcından bu yana sürekli zorluklarla yaşayan proje, 24 Temmuz’da 2,90 dolarlık rekor bir zirveye ulaşmıştı. Ancak, o zamandan bu yana düşüş eğilimi gösteriyor.

Proje, topladığı özel verileri nasıl işlediği konusunda aralarında Fransa,  Almanya gibi bazı ülkelerde yoğun düzenleyici incelemeleriyle karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

(Visited 15 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Adam Back’ten Cardano'nun kurucusuna Bitcoin dersi

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz