Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriWonderland (TIME) kurucusu: Bunu düzeltmek ve her şeyi geri getirmek için buradayım

Wonderland (TIME) kurucusu: Bunu düzeltmek ve her şeyi geri getirmek için buradayım

Sestegalli skandallarla dolu bir fiyat çöküşünden sonra vaatlerde bulunuyor, ancak izlenecek yol belli değil

Wonderland kurucusu: Bunu düzeltmek ve her şeyi geri getirmek için buradayım

Frog Nation lideri Daniele Sestagalli, Wonderland (TIME) yatırımcılarından beklenmeyen şekilde güven oyu aldı.

Geçen hafta bir skandalla çöken protokolün kurucusu Sestagalli, Wonderland topluluğundan gelen soruları yanıtlamak üzere dün Discord’a gitti.

Devasa vaatler ve gürültüler arasında, kin dolu bir 45 dakika, fakat token sahiplerine getiri sağlamak için 325 milyon dolarlık hazinenin nasıl kulanılacağına dair dair birkaç ayrıntı…

Patryn skandalı

Wonderland ve Sestagalli liderliğindeki “Frog Nation” toplululuğunda bulunan bir dizi DeFi protokolü, geçen hafta Wonderland saymanı “Sifu”nun aslında Michael Patryn olduğunun açıklanmasıyla sarsılmıştı.

Skandalın ortaya çıkmasından sonra, bir gün içinde yüzde 40 düşmüştü. Bir röportajda Sestagalli, Patryn’in kimliğini birkaç haftadır bildiğini ancak yine de onunla çalışmaya devam etmeyi seçtiğini söylemesi de yatırımcıların güveninde bir krize yol açmıştı.

Dolandırıcı bir geçmişe sahip olduğu bilinen Patryn daha sonra, bir DAO oylamasının ardından görevlerinden azledildi.

Geriye protokolün hazinesiyle ne yapılacağı sorusu kalmıştı. Kasadaki TIME tokenlerinin 320 milyon dolarlık bir değeri bulunuyor.

İlginizi çekebilir: Düşüşün sebebi kripto topluluğunu çıldırttı: Wonderland tokenleri çakıldı!

Wonderland protokolü tamam mı, devam mı?

Token sahiplerinden bazıları projenin feshedilmesini isterken, çoğunluk mevcut hazinenin değerini pumplayabileceği bir aksiyon beklentisinde.

Sestagalli, topluluğu ayağa kaldıracak bir plan hazırlığında olduğu şeklinde, popülist tarzıyla bir dizi mesaj yazdı.

Şimdiye kadar planların hiçbiri yatırımcı topluluğu arasında destek toplamadı.

Topluluk “Yola devam” dedi

Proje kurucusunun bir suçluyla çalışmayı seçmesine rağmen, Pazartesi günü protokolün operasyonlarını sona erdirmek ve hazineyi yatırımcılara dağıtmak için yapılan bir oylama başarısız oldu.

Sestagalli’den gelen bir tweet, Wonderland’in kapanacağını gösteriyor gibi göründüğü için, hafta sonu gerginliğe yol açtı:

Ancak Pazartesi günkü oylama, projenin devam etmesi lehine token ağırlığının %55’i ile sonuçlandı. 22.000’den fazla adresin büyük çoğunluğu projeyi sürdürmek için oy kullandı ve operasyonları durdurmak için çok sayıda tokeni kontrol eden az sayıda “balina”yı geride bıraktı.

Dani, dükkanı kapatma konusunda geri adım attı ve Bana inandınız ve yatırım yapmaya devam etmek istiyorsunuz” diye yazdı ve DAO’nun doğrudan kendisi tarafından yönetileceğini ekledi.

Seçmenlerin çoğunluğu projeyi sürdürmek için Dani’nin vizyonunu desteklemeleri aslında, TIME’daki kayıpları nedeniyle, kapana kısılmış bir durumda olmalarından kaynaklanıyor.

Projenin kurucusu, Patryn’in önceki katılımı nedeniyle düzenleyiciden gelecek olası bir aksiyon konusunda ise endişelenmediğini söyledi.

Geçen hafta Frog Nation topluluğundaki, bağlı bir varlık destekli stabilcoin protokolü Abracadabra’nın ekibi, Wonderland’in hazinesini satın almayı önermişti. Fakat bu teklif de kabul görmedi.

Öte yandan, Wonderland yönetim forumlarında, hazineyi bağımsız tutmak için bir dizi teklif de ortaya çıktı.

Henüz tekliflerin hiçbirisi ilgi görmemiş olsa da protokolün kurucusu, geçmişin aksine dikkatli bir şekilde ilerleyeceğini belirtiyor.

(Visited 87 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 21,034.00 1.91%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,220.85 1.05%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.489336 3.54%
solana
Solana (SOL) $ 38.69 5.39%
xrp
XRP (XRP) $ 0.348121 4.66%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.77 5.11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071599 8.84%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011 5.68%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 19.66 7.38%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.62 4.60%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.33 9.08%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 55.96 3.62%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.33016 4.21%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.542573 8.42%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.70 6.97%