Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriWeb3 oyunları: Blockchain teknolojisinin yükselişi

Web3 oyunları: Blockchain teknolojisinin yükselişi

Web3 oyunları: Blockchain teknolojisinin yükselişi

Web3 oyunları, piyasaların düşüş yaşadığı bir dönemde dahi, blockchain teknolojisi içindeki yatırımcılar arasında hala büyük ilgi görüyor.

DappRadar tarafından hazırlanan rapora göre, bu ilgiyi çeken yatırımların 297 milyon doların önemli bir bölümü, oyun altyapısına yönlendiriliyor.

Temmuz ayında DappRadar tarafından yayınlanan rapora göre, blockchain tabanlı oyunlar, tüm zincir içi merkezi olmayan uygulama (DApp) etkinliklerinin yaklaşık %41’ini oluşturuyor.

Framework Ventures’ın kurucu ortağı Vance Spencer, yeni bir röportajda, Asya’da oyun ekosisteminin büyük bir kitle tarafından benimsendiğini belirtti.

Spencer, “ABD’de daha fazla NFT, kültür ve DeFi odaklı projeler bulunurken; Asya’da gerçek oyun pazarının büyüklüğü dikkat çekiyor.”

Spencer, kripto oyunlarını geliştirenlerin eğlenceli bir oyun yaratma konusunda sınırlamalar olmadığını belirterek oyun oynamanın benzersiz olduğunu vurguladı. Bu görüşü, kripto oyunlarının kitlesel kabul görmesi için sadece birkaç daha gelişmeye ihtiyaç duyduğunu düşünen Framework Ventures’ın kurucu ortağı Michael Anderson da paylaşıyor.

Anderson şunları söyledi: “İki oyun düşünün, her ikisi de tamamen aynı deneyimi sunuyor, ancak birinin mülkiyeti var. Hangi oyunu tercih edersiniz?”

Web3 oyunları daha ilgi çekici hale getirilmeli

Argus Labs’ın kurucusu ve CEO’su Scott Sunarto, Permissionless II etkinliğindeki bir panelde, oyun endüstrisinin karşılaştığı en büyük sıkıntılardan birinin, vizyonsuz geliştirmeler olduğunu belirtti.

Sunarto şunları söyledi: “Birçok oyun stüdyosu, Web2’den gelen oyunları alıp üzerine bir NFT ekliyor. Ancak ben, Web3 oyunlarını sadece koleksiyon parçalarına sahip olmanın ötesinde daha çekici hale getirmek için kripto araçlarını kullanmanın ilginç yollarını bulma konusunda gerçekten tutkuluyum.”

Sunarto, oyun sağlayıcılarının büyük olasılıkla kendi blockchainlerine sahip olmak isteyeceğini ve bu nedenle yayıncıların muhtemelen kendi özel zincirlerine geçeceğini, bu sayede gas sübvansiyonları ve zincir düzeyinde özelleştirmeler gibi ayrıntılar üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacaklarını belirtti.

İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Sunarto, “Bu, daha iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturmaya ve hatta diğer oyun sağlayıcılarının sağlayamadığı özellikleri sunmaya yardımcı olabilir.”

(Visited 9 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz