Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriWalmart Bitcoin Almayı mı Planlıyor?

Walmart Bitcoin Almayı mı Planlıyor?

Walmart Bitcoin Almayı mı Planlıyor?

Yakın tarihli bir teze göre, Walmart büyük miktarlarda Bitcoin almaya karar verirse, bir hiper Bitcoin satın alma sürecini tetikleyebilir.

Hipotez Clancy Rodgers tarafından açıklandı ve er ya da geç Walmart’ın, örneğin Tesla ile benzer bir miktar yatırım yaparak önemli miktarda BTC edinmesinin kaçınılmaz olabileceğini varsayıyor.

Bununla birlikte, Rodgers’ın pratikte Walmart’ın er ya da geç Bitcoin’e önemli miktarda dolar yatıracağını varsayması biraz kafa karıştırıcı.

Başka bir deyişle, tüm bu düşünce, kesinlikle makul görünse de, gerçekte bugün hiçbir şekilde hafife alınamayacak bir varsayıma dayanmaktadır. Bunu söyledikten sonra Rodgers, Bitcoin’e büyük yatırımlar duyuran büyük şirketlerin gerçekten iyi bilinmediğine dikkat çekiyor.

Öte yandan Walmart iyi biliniyor ve aslında Rodgers onu “işçi sınıfı Amerika’nın somut örneği” olarak görüyor.

Nitekim Wallmart BTC’ye büyük bir yatırım ilan edecek olsaydı, sonunda ortalama bir Amerikalının da dikkatini çekebilirdi, ancak Rodgers daha fazlasının olabileceğini tahmin ediyor.

İlginizi çekebilir: Twitter Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Değerlendiriyor!

Walmart Bitcoin alırsa ne olur?

Öncelikle Rogers, Walmart’ın 100’den fazla ülkeden satın aldığı ürünler için uluslararası bir ödeme aracı olarak BTC’yi kullanmaya başlayabileceğini düşünüyor.

Belki de bu işlevi Bitcoin’den daha iyi yerine getirebilecek tokenler ve kripto para birimleri olduğu için bu varsayım bile biraz abartılı gibi görünüyor. Dahası, BTC ve diğer para birimlerine sahip olanların, diğer para birimlerini harcama ve tam tersi bir şekilde Bitcoin tutma olasılıkları daha yüksektir.

Rodgers ayrıca Walmart’ın 11.000’den fazla mağazasında BTC’nin kabulünü getirebileceğini düşünüyor, ancak bu mantıksız olmasa da, Bitcoin hala harcanmak istenmeyen bir varlıktır.

Diğer bir hipotez, Walmart çalışanlarının Bitcoin ile ödeme talep edecekleri hususudur ki şirketin bunu kabul edip etmeyeceği belli değildir. Aksine, elinde büyük miktarlarda enflasyonist para varsa, büyük olasılıkla onlarla ödemeye devam etmeyi tercih edecektir. Bununla birlikte, Walmart çalışanlarının maaşlarının bir kısmını Bitcoin’e dönüştürmeye bireysel olarak karar verebilecekleri düşünülebilir.

Rodgers daha da ileri giderek Walmart’ın sahiplerinin de Bitcoin satın almaya başladığını ve örneğin üniversitelere yaptıkları büyük bağışların da BTC olarak  yapılabileceğini hayal ediyor.

Bu noktada, Bitcoin’in diğer para biçimleriyle rekabet ettiğine ve sonuçta hepsine hakim olduğuna inanıyor.

Bununla birlikte, bu senaryo, derinlemesine bir ekonomik / finansal analizden çok sanatsal bir masal gibi geliyor ve aslında Clancy Rodgers da, anonim BTB sanatçısından başka bir şey değil. Başka bir deyişle bu, doğru tahmin modellerine dayalı bir tahmin değil, geleceğin bir vizyonu olarak düşünülebilir.

Gerçekten de, anonim BTB’nin hikayesi, dünyanın en büyük şirketinin BTC’ye yaptığı basit bir yatırımdan çok daha ilgili olan, çok büyük öneme sahip diğer birçok değişkenin devreye girdiği çok karmaşık küresel ekonomik ve finansal senaryoya uymak için biraz fazla basit görünüyor.

Yalnız, Bitcoin’e olası bir Walmart yatırımının duyurulmasının bu yeni finansal varlığı çevreleyen popüler anlatı üzerinde önemli bir etkisi olabileceği spekülasyonunda haklı olabilir.

(Visited 24 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 21,202.00 0.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,206.31 2.34%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.488785 2.96%
solana
Solana (SOL) $ 40.28 2.89%
xrp
XRP (XRP) $ 0.361378 1.33%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.01 2.60%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.06752 0.30%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 5.81%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 20.37 2.95%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.95 3.87%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.51 0.30%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.61 5.05%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.34501 2.05%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.598037 1.43%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 4.08 3.16%