Wall Street bankaları kripto para araştırmalarını genişletiyor

Wall Street bankaları kripto araştırmalarını güçlendiriyor. Jefferies ve Credit Suisse dahil olmak üzere bazı bankaların yeni kripto araştırma rolleri için iş ilanları açtıkları bildiriliyor.

0
31
Wall Street bankaları kripto
Wall Street

Kripto para piyasasına artan ilgi ve dijital varlık ekosisteminin daha geniş pazarla entegrasyonu ile ilgili son çalışmalar bankaların bu alandaki araştırmalarını hızlandırdı.

Yatırım bankaları uzun süredir dijital varlıklar üzerinde araştırma yapıyor. Özellikle bu alanda faaliyet gösteren firmaların artması ve yatırımcı ilgisi bankaların sektörle daha yakından ilgilenmesine neden oluyor. Geçen yılın sonunda Morgan Stanley, kripto paralarla ilgili bir ekip kurarken, Bank of America da Ekim ayında kendi kripto birimini oluşturdu.

ABD’li  kripto para borsası Coinbase hisseleri ve şirket, Citi, JPMorgan, Goldman Sachs ve Raymond James’ten bir dizi analist tarafından zaten inceleniyor.

Analistler, kripto firmalarının işini anlamanın yanı sıra, tokenlerin fiyat dalgalanmalarını, blok zinciri alanındaki yeni teknolojik gelişmeleri ve diğer hususları şekillendirebilecek makro konuları da ortaya çıkarıyor.

BofA Securities küresel araştırma başkanı Candace Browning kısa süre önce Bloomberg TV’ye verdiği demeçte, “Açıklanan kazanç raporlarından hareketle kriptodan bahseden şirketlerin sayısına bakarsanız, geçen yıl 17 olan sayı son çeyrekte yaklaşık 147’ye çıktı ” ifadelerini kaydetti.

(Visited 31 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz