Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriVitalik Türkiye ve Ethereum'un geleceği hakkında açıklamalarda bulundu

Vitalik Türkiye ve Ethereum’un geleceği hakkında açıklamalarda bulundu

Vitalik Türkiye ve Ethereum'un geleceği hakkında açıklamalarda bulundu

Defi ve NFT platformu Defiant tarafından gerçekleştirilen son röportajda, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’e 45 soru yöneltildi. Röportaj, Türkiye’de gerçekleşti.

Buterin, röportajın başında Türk kripto para ortamına değindi. Türkiye’nin kripto para dünyasında önemli bir merkez olduğunu, istatistiklere dayanarak ifade etti. Ayrıca, sosyal medyada paylaşımlarında en fazla etkileşimi Türk yatırımcılardan aldığına dikkat çekti.

Ethereum’un geleceği

Röportajın devamında, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’e Ethereum’un gelecekteki planları soruldu. Buterin, bu yılki değişikliklerin odak noktasının “stake’i merkezileştirmeye” yönelik olumlu bir yaklaşım olduğunu belirtti.

Ethereum staking’inin madencilik havuzları ve staking havuzlarındaki sağlıklı değişiklikler için “yeniden tasarlanması” gerektiğini ifade etti. Sorunların hafifletilmesinin ademi merkeziyetçiliği artıracağına inanıyor, ancak zorluk, yakın ve orta vadeli taleplerin yüksek olması nedeniyle zincir dışı sistemlerde veri kullanılabilirliğinin daha yavaş ilerlediğidir.

Bir sonraki Ethereum yükseltmesi EIP 4844, yani Danksharding hakkında konuşan Buterin, veri haritası alanının yuva başına 16 Megabayta doğaçlama artırılacağını açıkladı. Yükseltmenin tamamlanmasının ardından, parametrelerin ve özelliklerin ayarlanması gerektiğini belirtti.

Buterin ayrıca, gelecekte hard fork’ların gerekmediği bir oylama sistemi uygulama olasılığını savundu. Dencun yükseltmesinin 2024’ün başlarında yayınlanacağını ifade etti.

(Visited 76 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Ünlü analist: Bitcoin ve Ethereum'da son büyük fırsat!

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz