Ana SayfaKripto Para HaberleriVitalik Buterin’in bağışları 228 bin dolar oldu

Vitalik Buterin’in bağışları 228 bin dolar oldu

Ethereum kurucusu, iki deprem yardım kuruluşuna toplam yaklaşık 227.000 dolarlık ETH gönderdi

Vitalik Buterin'den Dogecoin Vakfına Bağış

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in ülkemizde meydana gelen depremlerin kurbanları için yaptığı yardımlar 150 ETH’ye ulaştı.

Vitalik Buterin, aslında biraz da Türkiye’deki kripto topluluğunun yaptığı çok sayıdaki çağrının da etkisiyle, yardım çabalarını desteklemek için aktif olarak Ethereum bağışlayan kişilerden biri oldu.

Ethereum kurucusunun son yaptığı bağış, Anka Relief’e dün yaptığı 50 ETH (yaklaşık 76 bin dolar) transfer oldu.

Anka Relief attığı bir tweet ile Ethereum kurucu ortağına bağışından dolayı teşekkür etti.

Anka Relief ayrıca, bağış için kullanılabilecek kripto cüzdanlarının bir listesini yayınladı. Web3 yardım destek kuruluşu, Ukrayna’daki kripto bağışlarında Ukrayna DAO projesine de öncülük etmişti.

Son bağış, Vitalik Buterin’in depremzedeleri desteklemek için gönderdiği 100 ETH’ye daha eklenmiş oldu. 11 Şubat’ta vitalik.eth adresi, Türkiye’deki yardım çabalarını organize eden sivil toplum kuruluşlarından olan Ahbap Derneği’ne yaklaşık 152 bin dolar değerinde ETH göndermişti.

Ahbap Derneği daha önceden, bağış olarak kabul edebileceği çeşitli tokenler için bir adres listesi açıklamıştı.

Ahbap’a bugüne kadar gönderilen diğer coinlerle birlikte toplam 4,3 milyon dolarlık kripto bağışı gönderildi. Ahbap cüzdanı, yazım anında yaklaşık 622 bin dolar değerinde 409 ETH içeriyor.

Binance borsası da geçen hafta, depremden en çok etkilenen 10 şehirdeki kullanıcıları için 100 dolarlık bir BNB airdrop’u duyurmuştu.

Bununla birlikte, yardım toplama çabalarına çok önce katılan Avalanche Foundation ve Tron kurucusu Justin Sun’ın 1’er milyon dolarlık yardımlarının yanında Ethereum kurucusunun katkısı görece düşük kaldı.

(Visited 76 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz