Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriVitalik Buterin'den Michael Saylor'a salvo: 'Tam bir palyaço!'

Vitalik Buterin’den Michael Saylor’a salvo: ‘Tam bir palyaço!’

Vitalik Buterin'den Michael Saylor'a salvo: 'Tam bir palyaço!'

Ethereum’un yaratıcısı olan Rus asıllı Kanadalı programcı Vitalik Buterin, ABD menkul kıymetler yasaları ve bunların kripto alanına uygulanması hakkındaki son yorumlarından sonra Michael Saylor’ı sert bir şekilde eleştirdi.

Vitalik Buterin bugün erken saatlerde twitter’da, Bitcoin maksimalistlerine neden Michael Saylor gibi tam anlamıyla bir palyaço kahraman seçmeyi sevdiklerini merak eden bir soru yöneltti.

Bilindiği üzere ilk olarak 11 Ağustos 2020 tarihinde MicroStrategy bir  basın açıklamasıyla “birincil hazine rezerv varlığı” olarak kullanmak amacıyla, toplam 250 milyon dolarlık satın alma fiyatıyla, 21.454 bitcoin satın aldığını duyurmuştu. O tarihten bu yana kadar şirket, en son Btc alımı dahil olmak üzere ve bitcoin başına ortalama 30.664 dolar fiyatla, 129.699 bitcoini elinde tutuyor.

Michael Saylor, 12 Temmuz’da YouTube’da yayınlanan “ Not Investment Advice ” isimli programa konuk olarak katılmış ve, ABD menkul kıymetler yasalarının temelinin İncil (daha spesifik olarak Eski Ahit) olduğunu ve bunun eskimiş olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kaydetmişti:

Menkul kıymetler yasalarının temeli İncil’dir. Bu yasalar binlerce yıl geriye gidiyorlar. hatta Hammurabi Kanunlarına kadar. Menkul kıymetler yasalarının temeli ‘yalan söylemeyeceksin, hile yapmayacaksın, çalmayacaksın’ üzerine kuruludur. Yani bunlar 1933’ten kalma, kripto için geçerli olmayan eski yasalar.Sadece farklı yıllarda ve farklı yerlerde somutlaştırıldı. 

Öte yandan Saylor, yine konuk olarak katıldığı başka bir youtube kanalında, Ethereum’un net bir şekilde menkul kıymet olduğunu belirtmişti. Ethereum topluluğu ise ateşli bir Bitcoin savunucusu olan Saylor’a yanıt olarak, kendisinin 2000 yılında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından, menkul kıymet dolandırıcılığıyla suçlandığını hatırlatmıştı.

(Visited 77 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,499.30 0.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,860.51 1.29%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.537418 0.20%
solana
Solana (SOL) $ 40.94 1.13%
xrp
XRP (XRP) $ 0.376593 1.07%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.51 0.73%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081156 1.43%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 6.56%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.02 1.00%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.12 0.63%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.07 0.59%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.97 1.56%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.345917 0.71%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.899511 0.16%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.10 0.56%