Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriVitalik Buterin: Sahtekarlarla mücadele önemli bir konu haline geldi

Vitalik Buterin: Sahtekarlarla mücadele önemli bir konu haline geldi

Vitalik Buterin ve dört diğer yazar, sahtekar kripto kullanıcılarını tespit etmek için nasıl bir mekanizma kullanabileceğini açıkladı.

Vitalik Buterin: Sahtekarlarla mücadele önemli bir konu haline geldi

Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin ve dört diğer yazar, kripto karıştırma protokollerinin sahtekar kripto kullanıcılarını tespit etmek için nasıl bir mekanizma kullanabileceğini açıkladı.

Yayınlanan makalede, gizlilik havuzlarının sahtekar kullanıcıları tespit etmek için nasıl faydalı olabileceği anlatıldı.

“Gizlilik Havuzu,” kullanıcıların önceki işlemleriyle ilişkili olmayan yeni ETH adresleri oluşturmalarını sağlayan bir akıllı sözleşme tabanlı bir gizlilik projesidir. Makaleye göre, “Kripto karıştırıcısı”, kullanıcıların paralarının kaynağını kamuya açıklamadan, yasa dışı kaynaklardan geldiğini kanıtlayabilecekleri bir sistemdir.

Makalenin bir yazarı olan Ameen Soleimani, Gizlilik Havuzları olarak adlandırılan açık kaynaklı bir projenin, Tornado Cash kullanıcılarının yasadışı kaynaklarla ilişkilendirilebilirlik sorununu çözmeye çalıştığını açıkladı.

Bu sayede kullanıcılar, paralarının yasa dışı kaynaklardan geldiğini kanıtlayan sıfır bilgi kanıtlarını yayınlayabilirler. Teorik olarak, kullanıcıların mevzuata uygun olduğunu kanıtlamalarına ve halka açık blok zincirlerini kullanırken gizliliklerini korumalarına yardımcı olur.

Soleimani, bu havuzların ulusal güvenliği desteklemek ve kara para aklamayı önlemek için ABD’deki düzenleyici kurumlar olan Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) ve Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) ile nasıl iş birliği yapabileceğini görmek için görüşmeler yapmayı planladığını belirtti.

Makale, mahremiyet ile düzenlemelerin bir arada olabileceği sonucuna varsa da bu durumun çelişkili olarak algılanabileceğini ifade ediyor. Örnek olarak, kullanıcılar paralarının yasa dışı kaynaklarla ilişkilendirilmediğini veya belirli bir mevduat grubunun bir parçası olmadan kanıtlayabilmelidirler.

Bu tür bir yapı, dürüst kullanıcıları belirli bir uyumlu grup içindeki üyeliklerini kanıtlamaya teşvik ederken aynı zamanda bu grup içinde mahremiyeti korur. Ancak, sahtekar kullanıcılar için bu tür bir kanıt sunmak imkansızdır.

(Visited 11 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Ethereum hacminde düşüş: JPMorgan

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz