Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriVitalik Buterin: Ethereum'dan Sonra PoS'a Geçecek Altcoinler Bunlar Olabilir!

Vitalik Buterin: Ethereum’dan Sonra PoS’a Geçecek Altcoinler Bunlar Olabilir!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin PoW'dan PoS'a geçmesini beklediği projeler hakkında açıklama yaptı. İşte o altcoinler...

Vitalik Buterin: Ethereum'dan Sonra PoS'a Geçecek Altcoinler Bunlar Olabilir!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, popüler meme coin Dogecoin ve gizlilik tokeni Zcash’in ağlarını Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizmasına taşıyacağını beklediğini söyledi.

Buterin, söz konusu açıklamayı çevrimiçi olarak katıldığı New York’ta düzenlenen Messari Mainnet 2022’de ile getirdi. Etkinliğe ayrıca Zcash’in kurucusu Zooko Wilcox-O’Hearn de katıldı.

Bu arada Buterin, bu sözleri Zcash için ilk kez kullanmıyor. Aynı şeyi 2018’de de söyledi ve Zooko, neyin yanlış gittiğini görebilmek için önce Ethereum’un PoW’dan PoS’a geçmesini beklediğini belirtti.

Bu yılın başlarında Vitalik, Dogecoin’i PoW’dan PoS’a geçirmek için Dogecoin vakfı ile birlikte çalıştığını da ifade etmişti. Ancak geçişin ne zaman gerçekleşeceği konusunda kesin bir tarih yok.

Buterin’den İşlem Ücretleri Hakkında Açıklama

Buterin’e göre gizlilik dışında en önemli şey ölçeklenebilirlik. Özellikle ücretler açısından. Ayrıca bir blok zincirinin ana akım teknolojiye kıyasla uygulanabilirliği, bir işlem göndermenin maliyetinin 3 dolar mı yoksa 3 sent mi olduğuna bağlı olacağı da kendisinin dikkat çektiği hususlar arasında.

Buterin ayrıca Merge’den sonra Ethereum için sırada ne olduğundan bahsetti. Ona göre, Ethereum’daki bir sonraki büyük yükseltme olan Surge, Merge gibi olmayacak. Tek bir büyük olay yerine aşamalar halinde gerçekleşecek.

Zcash Daha Yüksek Bir Role Bakıyor

Zcahs Zooko Wilcox-O'Hearn
Zooko Wilcox-O’Hearn

Zooko, önümüzdeki aylarda Zcash’in rolü hakkında, özellikle de son dönemde yetkililerin Tornado Cash üzerinde artan baskıları karşısında gizlilik konusunda açıklama yaptı.

Ona göre, Zcash zaten bir fark yaratacak teknoloji katmanına ve gizlilik kültürüne sahip. Ancak, Buterin’in Ethereum ile ilgili yaptığı tüm tahminlere katılmadı. Örneğin, ağın beş yıl içinde temel katmanında gizliliğe sahip olacağı konusuna şüphe ile yaklaştı.

Blok üreticisi ekosistemini yeniden merkezisizleşme girişiminin başarılı olacağı konusunda haklı olup olmadığınızı bilmiyorum diye ekledi. Ancak Vitalik, bunu zamanın göstereceğini söyledi.

(Visited 244 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  6 Ethereum coin'i boğa sinyali veriyor: Santiment

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz