NFT, Visa
Non-fungible token (NFT)

Cuy Sheffield‘e göre, NFT’ler sayesinde sanat, müzik ve kültüre meraklı kişiler kripto para birimi endüstrisinin bir parçası olabilir.

Visa’nın Kripto Başkanı Cuy Sheffield, takas edilemeyen tokenlerin (NFT) müzik, sanat, kültür ve sporla ilgilenen insanlara kripto para piyasasına girmek için kapıları açtığına inanıyor.

NFT’ler kripto endüstrisinin popülaritesini artırdı

Singapur Fintech Festivali’ndeki yakın tarihli bir panelde, Visa’nın üst düzey yöneticisi ve şirketin kripto departmanının başkanı Cuy Sheffield, takas edilemeyen tokenlerin kripto para yolculuğunda yeni insanları cezbettiğini söyledi.

Cuy Sheffield’e göre NFT’lerden önce, dijital varlık alanı esas olarak finans ve altınla ilgilenen bireyler için çekiciydi, şimdi ise müzik, kültür, spor ve sanat hayranları da varlık sınıfına oldukça meraklı hale geldi.

“Kripto kültürel ve havalı hale geliyor. Eskiden kriptoya yatırım yapsaydınız biraz tuhaf karşılanırdınız.”

Kripto para birimlerinin küresel popülaritesini artıran bir diğer faktör de Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi memecoinlerin yükselişi oldu. Aynı panelde kripto para borsası Coinhako‘nun Kurucu Ortağı Yusho Liu‘nun iddiası bu yöndeydi.

Singapur’un yatırım şirketi Temasek’in direktörü Kevin Lim, bu tokenlere yönelik “büyük talebin” esas olarak insanların spekülasyon yapma ve “anlamlı para” kazanma isteğinden kaynaklandığını söyledi.

Spekülatif olsun ya da olmasın, Shiba Inu bu yıl kripto para piyasasında en iyi performans gösteren token oldu. Son zamanlarda, dev sinema zinciri AMC Theatres, şirketin CEO’su Adam Aron’un Twitter’da böyle bir hamle yapıp yapmama konusunda bir anket yapmasının ardından popüler memecoinleri dijital varlık ödeme seçenekleri listesine ekleyebileceğini açıkladı. Katılımcıların %81.4’ü “Evet, Kesinlikle Shiba Inu” yanıtını verdi.

Her türlü fan için NFT’ler

Bu yıl, birçok ünlü, müzisyen, oyuncu ve spor kulübünün dijital koleksiyonlarını piyasaya sürerek trende katılmasıyla NFT çılgınlığı tavan yaptı.

15 kez Grammy ödülü alan Marshall Bruce Mathers III – daha çok Eminem olarak bilinir – Shady Con adlı bir dijital set çıkarmak için Nifty Gateway ile ortaklık kurdu.

Eminem
Eminem

Film hayranları, aynı zamanda, takas edilemeyen token çılgınlığına katılma şansına da sahip oldular. Yakın zamanda, tüm zamanların en büyük film yönetmenlerinden biri olan Quentin Tarantino, kesilmemiş Pulp Fiction sahnelerini barındıran yedi “gizli NFT” içeren bir dijital koleksiyon başlattı.

Öncelikli olarak profesyonel güreş şirketi olarak tanınan Amerikan eğlence şirketi WWE, çevre dostu bir NFT pazarı yaratarak daha da ileri gitti. Organizasyon, Wrestlemania ve SummerSlam gibi büyük etkinliklerden sembolik anları yakalama sözü verdi.

Daha sonra, birçok futbol kulübü, taraftarları için takas edilemeyen token koleksiyonları yayınladı. Yakın tarihli bir örnek ise, İspanya’da kazandığı rekor 75 kupayı ve 5 UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu sergilemek gibi tarihinin ikonik olaylarını tasvir etmeye karar veren FC Barcelona’dır.

(Visited 51 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz