Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriÖdeme devi Visa, kripto paralar için elini uzatıyor!

Ödeme devi Visa, kripto paralar için elini uzatıyor!

visa, kripto para

Visa bugün, karmaşık kripto para birimleri dünyasına girmek isteyen müşterilere danışmanlık hizmetleri sunacağını açıkladı. Ödeme devi, kriptonun ana akımda daha fazla benimsenmesine yardımcı olmak istediğini söylüyor.

Şirket bugün, danışmanlık ve analitik bölümü içinde bir kripto danışmanlığı kuracağını duyurdu. Finansal kurumlara ve diğer müşterilere kripto ile ilgili her konuda danışmanlık hizmetleri sunacak.

CNBC ile ilgili bir makaleye göre, Amerikan bankası UMB zaten kripto danışma hizmetini kullanan bir müşteri.

Ödeme devinin kripto benimsemeye karşı bakış açısı inanılmaz derecede yükselişte. Visa’nın kripto lideri Nikola Plekas, şirketinin kullanıcılara dünya çapında 80 milyondan fazla trader için kripto harcama kapasitesi sağladığını söylüyor.

Kripto paralar için 3,5 milyar Dolar

Ödeme işleme devi geçen yıl, kripto pabağlantılı kart programları vasıtasıyla yaptığı 3,5 milyar dolarlık dijital para birimi işlemleri yeni ortaya çıkan kripto endüstrisi ile ilgiliydi.

Bununla birlikte, kesinlikle bir kazanan seçmiyor. Nitekim, merkez bankası dijital para birimlerinin yanı sıra stabilcoinlere (Bugünlerde SEC tarafından yakın düzenlemenin odak noktası ve hedefi) de yönelik hizmetler geliştirmeye çalışıyor. Çoğu analist tarafından bu iki tür paranın,  gelecekteki bir para sisteminde potansiyel zıt kutuplar olacağı tahmin ediliyor.

Hem Visa hem de ana rakibi Mastercard, kriptoyu büyük bir büyüme potansiyeli olarak görüyor ve ana kart ödeme işleri dışındaki diğer alanlarda da hizmet sunmayı düşünüyorlar.

visa

Ancak, her şey kendi istedikleri şekilde olmuyor. Açık bankacılık gibi gelişmelerden rahatsız oluyorlar. Ayrıca, ödeme ağı sektörüne giriş yapan daha küçüklerden gelen daha fazla rekabetle karşı karşıya kalıyor. Bunun yanı sıra Visa yakın zamanda, yüksek ücretleri nedeniyle İngiltere’deki kredi kartı ödemelerini kabul etmeyi bırakacağını açıkladığı için e-ticaret devi Amazon’un biraz tepkisine maruz kalmıştı.

Visa kripto sektörü için kararlı

Bununla birlikte, şirketin kripto lideri Plecas şunları söyledi:

Kripto bizim için çok büyük bir yeni dikey ve büyüme fırsatı. Ve ileriye doğru bu işi büyütmeye odaklanmaya devam edeceğiz.

(Visited 192 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,194.21 2.68%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,701.32 4.26%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.515741 4.09%
solana
Solana (SOL) $ 40.45 4.12%
xrp
XRP (XRP) $ 0.369033 2.79%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.92 4.08%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.069358 1.29%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 15.55%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.51 1.86%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.80 1.56%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.46 4.05%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.28 5.46%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.349667 4.53%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.886898 3.98%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.37 2.49%