Ana SayfaKripto Para HaberleriVisa: Kripto kartları sektörü büyütüyor

Visa: Kripto kartları sektörü büyütüyor

Visa: Kripto kartları sektörü büyütüyor

Visa ve Mastercard gibi büyük ödeme şirketlerinin kripto para piyasasına dahil olmaları, birçok kişiyi şaşırttı ve piyasada güven yarattı.

2022 yılında yaşanan düşüş, Visa ve Mastercard gibi şirketlerin kripto para alanındaki çabalarının geçici olarak yavaşlamasına yol açtı. Ancak Visa, son yıllarda kendini geleneksel para birimleri ile kripto para birimleri arasında köprü olarak konumlandırmak konusunda kararlı bir şekilde ilerliyor.

Visa, 2021 yılında en büyük 75 kripto para borsasıyla iş birliği yaparak onlara Visa kartları sunma fırsatı sağladı. Visa’nın bu hamlesi, kripto para birimini tercih eden müşterilere etkili bir şekilde hitap etmek için Visa kartlarının geleneksel para birimleri ile kripto para birimleri arasında bir köprü görevi görmesini sağladı.

Geçtiğimiz ay, Visa Blockchain Başkanı Cuy Sheffield, Visa’nın ödeme altyapısının “çoklu ağlara” dayalı olacağını duyurdu. Visa’nın gelecekteki vizyonu, ödeme ekosisteminin sadece birçok farklı para birimini ve bankacılık ödeme sistemini içermeyeceğini, aynı zamanda birden fazla blockchain ağı, stabilcoin ve CBDC içereceği beklentisini dile getirdi.

Kripto piyasasına düzenleyici engeli

Kripto para dünyasındaki ilerlemelere rağmen, düzenleyici kısıtlamaların önemli bir engel teşkil ettiği kanıtlandı. Visa gibi büyük ödeme şirketleri, düzenleyicilerle iş birliği yaparak kripto para alanının daha iyi düzenlenmesine katkıda bulunma amacındalar. Bu, kripto para dünyasının daha fazla güvenilirlik kazanması için önemli bir adım olarak görülüyor.

Sonuç olarak, Visa ve benzeri şirketlerin kripto para alanındaki ilgisi, bu alanın giderek daha fazla kabul gördüğünün ve gelecekte daha fazla entegrasyon ve yenilik göreceğimizin bir işareti olarak değerlendirilebilir. Ancak düzenleyici faktörler, bu sürecin hızını etkilemeye devam edeceği düşünülüyor.

(Visited 9 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Kurumsal yatırımcılar kripto paralara rekor düzeyde yatırım yaptı

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz