Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaSolana (SOL Coin) HaberleriVisa'nın iddiası: Daha iyi bir blockchain seçeneği

Visa’nın iddiası: Daha iyi bir blockchain seçeneği

Visa'nın iddiası: Daha iyi bir blockchain seçeneği

Kredi kartı lideri Visa, Ethereum rakibi bir kripto paranın farklı teknolojik avantajlara sahip olduğunu açıkladı.

Finansal hizmet devi, Solana’nın (SOL) ödeme platformu olarak diğer blockchain’lerden ayrıştığını belirtti.

Visa’ya göre, Solana özellikle düşük transfer ücretleri, yüksek verimlilik oranları gibi öne çıkan özelliklere sahip. Visa, Solana’nın bazı açılardan Bitcoin ve ETH’ye üstünlük sağladığını düşünüyor.

“Solana’nın işlem ücretleri sadece uygun fiyatlı değil, genellikle 0,001 dolardan daha düşük ve aynı zamanda tahmin edilebilir. Düşük maliyetli ve öngörülebilir yapı, mevcut ödeme işlemlerinde verimliliği artırma ve maliyet tasarrufu sağlama konusunda çekici bir ağ olmasına yardımcı oluyor.

Solana’nın işlem ücretlerinin Bitcoin ve Ethereum’a göre daha düşük ve öngörülebilir olduğunu gösteren aşağıdaki grafik, avantajı açıkça gösteriyor. Öngörülemeyen işlem maliyetlerine sahip bir ağ, ödeme şirketlerinin ürünlerini yönetmesini zorlaştırabilir ve tüketicilere karmaşık deneyimler sunabilir.”

Visa'nın iddiası: Daha iyi bir blockchain seçeneği
Kaynak: Visa

Visa’dan Solana hamlesi

Visa, Solana’nın yüksek verimliliğini kullanarak finansal taleplerini değerlendirmek amacıyla stabilcoin ödeme programlarını Solana’ya dahil etme kararı aldığını açıkladı.

“Solana, paralel işlem yeteneği ve yerelleştirilmiş ücret piyasaları gibi özel teknolojik avantajlar sunarak düşük maliyetlerle büyük işler yapmayı sağlıyor.

Belirtilen özellikler, Solana ağı üzerindeki stabilcoin mutabakat pilot programını genişletme kararımızın arkasındaki temel nedenlerden sadece birkaçıdır.

Stabilcoin mutabakat işlevselliğini Solana üzerinde test ederken, aynı zamanda Solana’nın modern kurumsal finans operasyonları için uygunluğunu da değerlendirmeyi planlıyoruz.”

(Visited 37 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Ethereum hacminde düşüş: JPMorgan

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz