Salı, Mart 21, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriVerilere Göre Eylül Aylarında Kripto Paralar Düşüyor

Verilere Göre Eylül Aylarında Kripto Paralar Düşüyor

Verilere Göre Eylül Aylarında Kripto Paralar Düşüyor

Bespoke Investment Group’taki analistler, geçen hafta müşterilere bir notta, “İleriye bakıldığında, Eylül ayı kripto paralar için korkunç bir ay olma eğiliminde olduğundan, mevsimsellik varlık sınıfının lehine değil” dedi.

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin fiyatları bu ay düşerse, genel olarak 2022’deki performansları açısından şaşırtıcı olmaz. Bitcoin fiyatı bu yıl şimdiye kadar yaklaşık yüzde 58, Ethereum ise yaklaşık yüzde 56 düştü.

Genel olarak finansal varlıklar, yükselen enflasyon ve faiz oranı artışları yaşanan bu dönemde mücadele vermeye devam ediyor.

Eylül, genel olarak borsa için kötü bir ay olarak bilinir. Money’nin geçen hafta bildirdiği gibi S&P 500, Bespoke verilerine göre 1928’den bu yana Eylül ayında ortalama yüzde 0,42 düştü ve pozitif getiriler yüzde 44,7 oldu.

Eylül Ayında Kripto Para Fiyatları Yükselir mi?

Bespoke verilerine göre son beş yılda Bitcoin’in ortalama fiyat düşüşü Eylül ayında yüzde 8,5 civarında oldu. Bu durum diğer aylarla karşılaştırıldığında, Ekim’de ortalama yüzde 24,6, Kasım’da yüzde 7,9 ve Aralık’ta yüzde 11,1’lik artışlar yaşandığı görülüyor.

Ethereum için de benzer bir durumdan söz edilebilir. Son üç yılda ETH fiyatı, Ekim ayındaki ortalama yüzde 17,5’lik artışa kıyasla Eylül ayında ortalama yüzde 8,5 düştü.

Bu Yıl Piyasada Yükseliş Gerçekleşecek mi?

Kripto para birimi fiyatlarını tahmin etmek oldukça zordur. Bir tweet kadar önemsiz görünen bir şey, fiyatın fırlamasına veya düşmesine neden olabilir.

Yine de uzmanlar, yatırımcıların son zamanlarda Federal Rezerv faiz oranı artışları karşısında fiyatların baskılandığını söylüyor. Bir sonraki politika toplantısı Eylül ayının sonunda gerçekleşecek ve tüm gözler merkez bankasının bir sonraki hamlesinde olacak.

İlginizi çekebilir:  Mahkeme celbi gelince, SushiSwap (SUSHI) fiyatı düştü

Ayrıca yakında Ethereum güncellemesi gerçekleşecek. Güncelleme, Ethereum ağını iş kanıtı modelinden, enerji tüketimini önemli ölçüde azaltacak ve işlemleri daha verimli hale getirmek gibi yol haritasının diğer yönleri için zemin hazırlayacak olan hisse kanıtı modeline geçirecek.

(Visited 238 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel