Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriVerilere Göre Bitcoin İşlem Hacminin Yarısı Sahte

Verilere Göre Bitcoin İşlem Hacminin Yarısı Sahte

Verilere Göre Bitcoin İşlem Hacminin Yarısı Sahte

Forbes tarafından 157 kripto borsası üzerinde yapılan yeni bir araştırma, Bitcoin’in bu borsalar tarafından rapor edilen işlem hacminin genellikle rapor ettiklerinden daha az olduğunu ortaya çıkardı.

Rapor, 14 Haziran’daki rakamların örneğini gösterdi. O günkü BTC işlem hacminin 128 milyar dolar olduğunu belirtti. Bu, borsaların bildirdiği 262 milyar dolardan oldukça aşağıda bir hacim seviyesi.

Bu nedenle, bildirilen tüm BTC işlemlerinin yüzde 51’inin yanlış olduğunu anlamına geliyor. Forbes raporu ayrıca Tether’in spot BTC ticaretinde büyük bir rol oynadığını belirtiyor.

Stabilcoin’ler, Bitcoin işlemlerinin çoğundan sorumludur. Bununla birlikte, ABD Doları, Güney Kore Wonu ve Japon Yeni, ticaretin büyük bir yüzdesinde yer alan en iyi fiat para birimleri arasında.

Forbes’a göre Bitcoin’in likiditesinin yüzde 90’ından fazlasını USDT ve fiat USD oluşturuyor. Ancak, Güney Kore, Japonya, Türkiye ve Avrupa’nın diğer bölgelerinden dolardan farklı olarak oldukça fazla bir talep var.

Tüm Bitcoin Ticaretinin Yüzde 27’si Binance’de Gerçekleşiyor

Rapor, borsaları gerçek hacimleri ile rapor ettikleri hacim arasındaki farka bağlı olarak üç gruba ayırdı. İşlem hacmine dayanarak, çalışma Binance, FTX ve OKX’in ilk üç borsa olduğunu raporladı.

Ardından bu borsaları belirli bir sıra olmaksızın Huobi Global, Crypto.Com, Bybit, Bitget, Bing, Mexc Global ve KuCoin takip ediyor. Raporda ayrıca FTX ve Crypto.Com’un gerçek ve bildirilen BTC işlem hacimlerinde yüzde 25’e varan farklılıklara sahip borsalar olduğu belirtildi.

Çalışma, bu borsaları 1. grup olarak sınıflandırdı. İkinci grup, hacim farkı yüzde 26 ile 79 arasında değişen borsaları kapsıyor.

Son grup, bildirilen BTC işlem hacimleri gerçek işlem hacminden oldukça fazla olan borsaları içermekte.

(Visited 60 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel