Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriIntoTheBlock: Verilere göre kripto piyasası dipte, ancak makro ortam hala belirsiz

IntoTheBlock: Verilere göre kripto piyasası dipte, ancak makro ortam hala belirsiz

IntoTheBlock Zincir üstü veriler kripto piyasası dip sinyallerini gösteriyor ancak makro ortam hala belirsiz

Veri analitik platformu IntoTheBlock, zincir üstü verilerin kripto piyasası için bir ayı piyasasının dibine işaret etse de, genel makro ortamının hala belirsiz olduğunu yazdı.

Yeni bir makalesinde kripto analitik şirketi, uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin veya en az bir yıldır BTC tutan yatırımcı adedinin 2022’de arttığını yazdı. Yazıda, söz konusu yatırımcı sınıfının, lider kripto parayı ayı piyasaları sırasında satın alarak bir destek seviyesi oluşturmasıyla bilindiği de vurgulanıyor.

“Dip seviyeyi destekleyen uzun vadeli Bitcoin sahipleri, BTC satın almak için tarihsel olarak ayı piyasalarından yararlanmışlardır.

 

2022’de, bir yıldan uzun süre BTC tutan adreslerin (“hodlers”) sahip oldukları Bitcoin miktarının yüzde 50 artışla 10 milyon BTC’den 15 milyon BTC’ye çıktığı görülüyor. Bu yapı önceki ayı piyasalarında da gözlemlenmişti, hodler bakiyesi ancak yeni zirveler belirlendikten sonra düşüyor.

Makale ayrıca, BTC sahiplerinin yarısının şu anda su altında olduğunu vurguladı. Bu, Bitcoin’in son birkaç kez ayı piyasasının dibini bulduğu zamanlardı.

Önceki ayı piyasalarında, BTC sahiplerinin yüzde 50 veya daha fazlasının (IntoTheBlock tarafından ‘parasız’ olarak sınıflandırılmış) pozisyonlarında para kaybettikleri bir noktaya gelmelerinden sonra dip görülmüştü.

Kripto piyasası ve makro ekonomik görünüm


IntoTheBlock’a göre, FTX borsasının çöküşünün yolları ayırmasının ardından, 
(ABD) hisse senetleri ve kripto piyasası, özellikle de Bitcoin arasıbda yeniden korelasyon kurulmaya başlandı.

Bununla birlikte şirket, mevcut durumun geçmişteki ayı piyasası koşullarına benzemesine rağmen, BTC için ufukta ne olduğunu kesin olarak tahmin etmenin zor olduğunu yazdı.

Makro korelasyonlar geri döndü – FTX çöküşü boyunca yollar ayrıldıktan sonra, kripto ve hisse senetleri yeniden birlikte hareket ediyorlar. Nasdaq ve Bitcoin arasındaki korelasyon katsayısı şu anda 0,86’ya yükseldi ve bu ikisi arasında çok güçlü bir istatistiksel ilişki olduğunu gösteriyor…

 

Önceki ayı piyasalarındaki zincir üstü metrikler, önceki dip kalıplarını takip ediyor, ancak bu makro faktörlerin artan önemi, son fiyat hareketinin bir boğa piyasasının mı yoksa sadece bir boğa tuzağının mı başlangıcı olduğu konusunda hala belirsizlik yaratıyor.

(Visited 65 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Arthur Hayes boğa piyasasının yakın olduğunu düşünüyor

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel