Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaKripto Para HaberleriVeriler Açıklandı: Fed Faiz Artırmaya Devam Edecek mi?

Veriler Açıklandı: Fed Faiz Artırmaya Devam Edecek mi?

Veriler Açıklandı: Fed Faiz Artırmaya Devam Edecek mi?

ABD Çalışma Bakanlığı’nın son iş piyasası raporuna göre ABD’de istihdam, Eylül ayında 263.000 arttı.

Bu rakam ABD işgücü piyasasının dayanıklılığını gösterirken, aynı zamanda önceki aya göre bir düşüş yaşandı.

Dow Jones Industrial Average vadelileri 300 puan yani yüzde 1 düşerken, S&P 500 vadelileri yüzde 1,3, Nasdaq 100’e bağlı vadeli işlemler yüzde 1,8 düştü.

Bu arada, kripto piyasaları da haberlere tepki olarak düştü, Bitcoin 12 milyon dolarlık tasfiye ile yüzde 2’nin üzerinde düştü ve Ethereum son bir saatte yüzde 1,75 geriledi.

Screenshot 9
Kaynak: Coin360

ABD’nin en son istihdam durumu özeti, eğlence, konaklama ve sağlık sektörlerinde önemli iş kazanımlarının altını çizdi.

İstihdam Artışı Fed’i Zorlayabilir

En son istihdam raporuna göre işsizlik oranı, Ağustos ayındaki yüzde 3,7’den Temmuz ayındaki seviyesine gerileyerek yüzde 3,5’e düştü ve bu da Eylül ayında toplam 5,8 milyon işsizin olduğu anlamına geliyor. 

Federal Rezerv (Fed) işe alımlarda bir pozitiflik beklemesine rağmen, işsiz sayısındaki düşüş, 2 Kasım’da beklenen bir sonraki faiz kararında enflasyonu düşürmek için faiz oranlarını agresif bir şekilde yükseltmeye devam edeceği anlamına geliyor.

Moody’s Analytics’in kıdemli ekonomisti Sophia Koropeckyj şunları söyledi:

Daha yüksek faiz oranları, enflasyon, zayıf iş ve tüketici güveni, işgücü piyasası faaliyetlerini baskılamaya başlasa bile işgücü piyasası hala sağlıklı.

Fed’in henüz duraklamaya hazır olmadığını bekliyoruz. En son rakamlara göre muhtemelen durum böyle olacak.

(Visited 123 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  EigenLayer airdrop etkinliği ne zaman? EigenLayer nedir, nasıl çalışır?

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz