Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriValkyrie Ether vadeli işlemlerine erişim sunacak

Valkyrie Ether vadeli işlemlerine erişim sunacak

Valkyrie Ether vadeli işlemlerine erişim sunacak

ABD’de spot Bitcoin ETF’lerinin geleceği belirsizliğini sürdürürken, SEC’in Ethereum vadeli işlem fonlarına onay verdiği görünüyor.

Kripto odaklı yatırım şirketi Valkyrie, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini içeren Bitcoin Strateji ETF’ini, aynı zamanda Ethereum vadeli işlemlerine yatırım yapabilen bir ETF ile değiştirmek için Ağustos ayında SEC’e başvuruda bulundu.

Bu çaba başarılı oldu. Valkyrie sözcüsü, Valkyrie Bitcoin Strateji ETF’nin perşembe günü Ethereum vadeli işlem sözleşmelerine erişim sağlamaya başladığını belirtti. Temsilci, fonun yeni yatırım stratejisinin 3 Ekim’de resmi olarak yürürlüğe gireceğini ve bu noktada adının Valkyrie Bitcoin ve Ether Strateji ETF (BTF) olarak değişeceğini ekledi.

Ethereum vadeli işlem ETF teklifleri, Volatilite Hisseleri tarafından 31 Temmuz’da yapılan bir başvuruyla başlatıldı. Grayscale Investments, Bitwise Asset Management, ProShares, VanEck, Direxion ve Roundhill Investments gibi diğer şirketler de aynı yolu hızla izleyerek benzer başvurularda bulundular.

Valkyrie’nin mevcut bir fonun yatırım stratejisini değiştirerek farklı bir yaklaşım benimsemesi, önerilen diğer ihraççıların önüne geçmiş gibi görünüyor. Sektör gözlemcileri, diğer Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin kısa bir süre içinde piyasaya sürülmesini bekliyorlar.

Volatility Shares geçen ay Ether Strateji ETF’ini (ETHU) 12 Ekim’de başlatmayı planladığını açıkladı. VanEck ise Perşembe günü, Ethereum Strateji ETF’nin “yaklaşan lansmanını” anlatan bir video ile birlikte X sayfasında bir basın bülteni yayınladı.

(Visited 5 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz