Cumartesi, Temmuz 2, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriUsta Analist Açıkladı: İşte Bitcoin Boğa Koşusunun Sona Ereceği Tarih!

Usta Analist Açıkladı: İşte Bitcoin Boğa Koşusunun Sona Ereceği Tarih!

Usta Analistten Korkutucu Tahmin: İşte Bitcoin Boğa Koşusunun Sona Ereceği Tarih

Kripto analisti ve trader Ben Armstrong, Bitcoin boğa döngüsünün sona ereceğine inandığı tarihi açıklıyor.

Sektörde BitBoy Crypto olarak bilinen Armstrong, 635.000 abonesine Bitcoin’in henüz mega boğa koşusunun bitmediğini, ancak BTC sahiplerinin finale hazırlıklı olması gerektiğini çünkü lider kriptonun düşüşe geçtiğinde bunu hızlı bir şekilde yapacağını söylüyor.

“2018’de sayısız insanın başına geldi… Portföyümün büyüdüğünü ancak tamamen yok edildiğini izledim. Neden? Çünkü o zamanlar piyasa psikolojisini anlamıyordum. En heyecanlı noktanızın tam o anda çöktüğünü anlamadım. En çok satmak istemediğiniz o anda, buradan çıkmak akıllıca bir harekettir.”

Yüksek profilli analist, Bitcoin’in bu döngüyü tam olarak ne zaman tamamlayacağını bilmenin imkansız olduğunu kabul ederken, bunun iki haftalık belirli bir süre içinde olacağına inandığını ortaya koyuyor.

“Kripto döngüsündeki en parabolik ralli geçen ayın en sonunda geliyor. Ama olay şu. Ne zaman olduğunu biliyorum. Bitcoin boğa koşusunun tam olarak ne zaman biteceğini biliyorum ve evet, bunu tam olarak hangi gün olacağını bilemem, fakat ne zaman bitmesi gerektiğini bilmeliyiz. Bir veya iki hafta önce veya sonra bitebilir, ancak Eylül ayının sonuna doğru iki haftalık bir dönem tam olarak çıkmanız gereken zamandır.”

Armstrong, tahminini TradingView’de veri üreten bir grup olan TradingShot tarafından oluşturulan bir grafik olan Golden Bull Cycle Ratio’dan aldığını söylüyor.

Usta Analist Açıkladı: İşte Bitcoin Boğa Koşusunun Sona Ereceği Tarih!
Bitcoin Boğa Döngüsü Kaynak:Tradingview

Grafik, gelecekteki boğa döngülerinin ne kadar süreceğini tahmin etmek için geçmişin Bitcoin boğa döngülerine dayanıyor.

“Gördüğünüz gibi önceki iki döngüde, boğa koşusunun iki farklı bölümü arasındaki haftalık şamdanlarda tam olarak % 51-49 oranında bir oran vardı.

Boğa koşusunun % 51’i, pazarın altından üretilen her 210.000 blokta gerçekleşen Bitcoin yarılanmasına kadar sürer. Boğa koşusunun % 49’u, yarılanma tarihinden piyasanın en tepesine kadar sürer.

Bu tarihler üzerinde çalıştığınızda, 2020 yarılanma günü olan 11 Mayıs’tan 504 gün sonra… Bu size 28 Eylül tarihini verir.” 

Elbette tarihin tekerrür edeceğine dair bir garanti olmasa da, Armstrong bu döngünün 2017’dekine ürkütücü bir şekilde benzediğine dikkat çekiyor, bu da Bitcoin’in gerçek parabolik rallisinin henüz başlamadığı anlamına geliyor.

“Ama şu anki boğa koşusunu sonuncusu ile üst üste bindirdiğinizde, onu neredeyse eşleştiriyoruz. Henüz parabolik hale gelmedik, bu yüzden normalden farklı bir şeyin olacağına inanmak için hiçbir neden yok.”

İlginizi çekebilir: Bitcoin ve Sam Amca : ABD Neden Kriptoya Karşı?

 

(Visited 508 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakdailyhodl
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,177.01 2.03%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,042.15 0.79%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.448377 0.82%
solana
Solana (SOL) $ 32.31 3.56%
xrp
XRP (XRP) $ 0.313334 2.41%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.70 1.67%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.066819 2.92%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 0.93%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.13 2.86%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.03 2.25%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.74 2.44%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 50.93 4.14%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.302108 0.90%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.454238 3.42%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.29 0.19%