Pazar, Ağustos 14, 2022
Ana SayfaEditörün SeçimleriÜnlü yazar enflasyon endişeleri altında yatırım yaptığı kripto paraları açıkladı

Ünlü yazar enflasyon endişeleri altında yatırım yaptığı kripto paraları açıkladı

Bitcoin, Ethereum, altın, gümüş
Robert Kiyosaki

Zengin Baba Yoksul Baba yazarı Robert Kiyosaki, işçi sınıfı Amerikalıların birkaç önemli varlığa yatırım yapmadıkları takdirde yükselen enflasyon tarafından yok edileceğinden endişe duyuyor.

Zengin Baba Kanalı’ndaki bir YouTube videosunda yazar, gerçek kapitalizmin terk edildiğini ve bunun yerine hükümetin bankalar adına müdahale ettiğini söylüyor.

Enflasyon veya deflasyon hakkında konuşmalarının nedeni, 70’lerde gerçek bir kapitalistin bir işletmenin batmasına izin vermesidir. [Avusturyalı politik ekonomist Joseph] Schumpeter’e göre, kapitalizm verimsiz şirketleri yok ediyor.

Bir örneğe bakarsanız, çok uzun zaman önce Blockbuster Video vardı. Sonra Netflix geldi ve onların işi bitti. Gittiler. Gerçek bir kapitalist, verimsiz veya eskimiş olanı siler. Ama son yıllarda, 1907’den beri gerçekten bankaları kurtarıyorlar. Bankalar çok yozlaşmış. Fed’in gelmesinin nedeni zengin bankacıları korumaktı. Fed sadece para basıyor ve batmalarını önlemek için bankalara veriyor. Bu kapitalizm değil, Marksizm. Bu sosyalizm, bu komünizm. Ama buna merkez bankaları deniyor.

İnsanlar etin, benzinin, tuvalet kağıdının fiyatını konuşuyor

Kiyosaki, resmi hükümet politikasının bir parçası olarak sınırsız para basmanın işçi sınıfını ortadan kaldıracağı konusunda uyarıyor.

Enflasyonun insanları yok etmesinin nedeni, ortalama bir insanın tüketici olmasıdır. Herkes, bifteğin, akaryakıtın, tuvalet kağıdının fiyatı hakkında konuşuyor. Çünkü her şey bankacıları korumak için. İşte bu yüzden işçi sınıfı insanları için hissediyorum.

Okul sistemimizin Marksizmin bir parçası olmasının suç olduğunu düşünüyorum. Okullarda finansal eğitim yok ve bu bir hata değil. Enflasyondan şikayet eden insanlar, şunu bilsinler ki bunun sebebi FED ve ABD hazinesi. Çünkü geldikleri kadar yozlaşmışlar.

Enflasyondan korunmak için kripto para, altın, gümüş satın alın

enflasyon dolar

Ünlü yazar, Twitter’daki 1.8 milyon takipçisine, indirimli perakende zinciri Dollar General’deki son %25 fiyat artışının, yatırımcıların Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi bazı kriptoları alarak kendilerini korumaları gerektiğinin sinyallerini veren önemli bir olay olduğunu söylüyor. Bunun yanı sıra altın ve gümüşü de aynı şekilde ekliyor.

Dollar Tree (ABD’li Perakende zincir), 1,25 Dolarlık bir Dollar Tree haline geldi. Enflasyon, yoksullar ve orta sınıftan alınan bir vergidir. Enflasyon zengini daha zengin yapar. Akıllı ol. Daha zengin ol. Daha fazla altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum, kiralık emlak ve petrol satın alıyorum.

Bu arada CNN Business bu hafta, Dolar Tree’nin, tüm ürünlerde uzun süredir devam eden 1 dolarlık fiyat noktasını kalıcı olarak terk etmeyi planlamasının nedenleri olarak artan enflasyonu ve devam eden tedarik zinciri krizini gösterdiğini bildirdi.

(Visited 473 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakdailyhodl
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,537.57 1.42%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,995.22 3.34%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.566189 5.18%
solana
Solana (SOL) $ 46.92 4.89%
xrp
XRP (XRP) $ 0.380655 0.76%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.41 0.12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.073958 2.80%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 0.84%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.36 0.38%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.22 0.31%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.07 0.27%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.87 2.24%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.372577 2.18%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.01 8.97%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.93 1.42%