Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriÜç büyük finans kurumundan Bitcoin hamlesi

Üç büyük finans kurumundan Bitcoin hamlesi

Üç büyük finans kurumundan Bitcoin hamlesi

Üç büyük finans kurumu, uluslararası Bitcoin işlemlerini izlemek ve bir prototip geliştirmek için bir araya geliyor.

Uluslararası Ödemeler Bankası ile Almanya ve Hollanda merkez bankalarının birlikte yürüttüğü Project Atlas adlı çalışma, merkez bankaları ve mali düzenleyiciler için uluslararası işlemler hakkında özel veriler sağlamayı hedefliyor.

Project Atlas neyi amaçlıyor?

Bu “kavram kanıtı” platformu, kripto borsalardan ve düğümlerden elde edilen halka açık blockchain verilerini birleştiriyor. Sistem, kripto işlemlerini izlemek için Bitcoin ağ faaliyetlerini ve coğrafi verileri kullanarak uluslararası sermaye hareketini takip edecek.

Raporda, kullanıcının konumu belirtilmeden oluşturulan kripto cüzdanların anonim yapısı nedeniyle bu verilerde yanlışlıklar olabileceği vurgulandı.

Raporda özetlenen ilk bulgular, kripto borsaları arasındaki işlemlerin genel ağ faaliyetinin küçük bir bölümünü oluşturmasına rağmen, ekonomik olarak önemli olduklarını gösteriyor.

Atlas projesinin arkasındaki ekip, “Merkez bankaları ve finansal düzenleyicilerin kripto varlık ve DeFi pazarları hakkında ilk elden bilgi edinmelerinin gerektiğini ve bu tür amaçlar için güvenilir ve özel verilere ihtiyaç duyulduğunu” belirtti.

“Ayrıca, politika yapıcıların, iyi bilgiye dayalı kararlar alabilmek için toplu göstergeleri besleyen temel verileri anlamaları gerekir” şeklinde eklediler.

(Visited 42 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Adam Back’ten Cardano'nun kurucusuna Bitcoin dersi

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz