Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriTürkiye'de nüfusun yarısı artık kripto para sahibi

Türkiye’de nüfusun yarısı artık kripto para sahibi

Türkiye'de kripto paralara olan ilgi büyük bir artış gösterdi ve kripto paraları benimseme oranı %50'nin üzerine çıktı.

Türkiye'de nüfusun yarısı artık kripto para sahibi

KuCoin’un gerçekleştirdiği bir anket sonucuna göre, son bir buçuk yıl içinde Türkiye’de kripto para birimlerini benimseyenlerin oranı önemli bir artış gösterdi. Bu süre zarfında, kripto para birimlerini benimseyenlerin oranı Türk nüfusunun %40’ından %52’sine yükseldi.

Dünyanın beşinci büyük kripto borsası olan KuCoin, bu verileri 500 kişilik bir anket sonucuna dayandırarak “Kripto Kullanıcılarını Anlama” başlıklı raporlarında bu verileri inceledi.

Bir KuCoin temsilcisi, şunları söyledi: “Türkiye’deki bulgularımız ve önceki ülke raporlarımıza göre, Türkiye’de kripto yatırımcılarının sayısının ve yüzdesinin artması, özellikle Türk lirasının ABD dolarına karşı değer kaybının %50’yi aşması nedeniyle, enflasyona karşı bir koruma olarak kriptoya olan ilginin ve kabulün arttığını gösteriyor.”

KuCoin temsilcisi, enflasyonun büyük bir sorun olduğu diğer ülkeler olan Brezilya ve Nijerya gibi ülkelerle ilgili önceki KuCoin raporlarına da atıfta bulunarak açıklamalarda bulundu:

“Ankete göre, katılımcıların %58’i kripto para birimine yatırım yapmanın temel nedeninin uzun vadeli servet biriktirme olduğunu belirtirken, %37’si enflasyona karşı bir değer deposu olarak kullanmayı amaçlıyor.

İnsanların en çok tercih ettiği kripto paralar arasında Bitcoin ön planda: Katılımcıların %71’i Bitcoin’e sahip olduğunu belirtirken, %45’i Ethereum ve diğer stabilcoinlere sahip.

Erkekler hala kripto paralara yatırım yapma olasılığı daha yüksek olsa da, Türkiye’deki genç kadınlar giderek daha fazla yatırım yapmaktadır. 18-30 yaş aralığındaki kripto yatırımcılarının %47’si kadınlardan oluşuyor. Rapor, katılımcıların %57’sinin arkadaşları ve aile üyelerinin tavsiyelerine dayanarak yatırım yapma kararı aldığına dikkat çekti.”

(Visited 66 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz