Pazar, Temmuz 3, 2022
Ana SayfaMetaverse HaberleriTürkiye'de ilk defa bir banka "Metaverse şubesi" açıyor

Türkiye’de ilk defa bir banka “Metaverse şubesi” açıyor

Türkiyede ilk defa bir banka Metaverse şubesi açıyor

Yazılım firması Roof Stacks’ın geliştirdiği GoArt Metaverse Platformu’nun Satış ve Pazarlama Direktörü Emre Kutlu, Metaverse’de bir finans merkezi kurarak, insanların ihtiyaçlarını buradan giderebilmelerini hedeflediklerini söyledi.

Metaverse’in kitlesi “Z kuşağı”

Emre Kutlu, Metaverse platformlarını takip eden kitlenin büyük kısmının, kendi verilerinin yönetmek, merkeziyetçi dünyadan ayrışmak ve kazanç sağlamak isteyen “Z kuşağı gençlerinden” oluştuğunu ifade etti.

Bu kitlenin ihtiyaçları doğrultusunda GoArt Metaverse Platformu’nda çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen direktör, halihazırda defile, alışveriş, etkinlik ve kongre gibi imkanlar sağladıklarını belirtti.

Ayrıca, Metaverse’de konserler düzenlendiği ve bazı büyük markaların şubeler açtığını vurgulayan Kutlu, şöyle konuştu:

Bazı bankacılık hizmetlerinin de buradan verilebilmesini hedefliyoruz. Türkiye’de bir takım büyük bankalarla projeler yapmaya başladık. Bankaların Metaverse şubelerini oluşturduk. Yakın zamanda müşterilerin, ‘avatar banka görevlilerinden’ temel hizmetler alabildiği senaryoları da geliştireceğiz. Türkiye’de ilk defa bir bankanın metaverse şubesini açacağız. Görüşme aşamasındaki 4 banka ise mevcut durumda projelendirme sürecinde. Metaverse üzerinde bir finans merkezi kurarak, insanların ihtiyaçlarını buradan giderebilmesini hedefliyoruz.

Zamanda yolculuk mümkün

Pazarlama Direktörü bunun dışında bazı tarihi mekanlarla ilgili GoArt Metaverse Platformu üzerinde yaptıkları çalışmalar neticesinde, insanların bir nevi “zamanda yolculuk” yapabilmelerini mümkün kıldıklarını ifade etti.

Bu yolculukları yaparken, buradaki NFT ve kripto varlıkları toplayarak fayda üretmelerine imkan sağlıyoruz. Bu da insanlara cazip gelen şeylerden biri.

(Visited 186 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,087.69 0.80%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,062.60 1.54%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.451382 0.45%
solana
Solana (SOL) $ 32.99 0.97%
xrp
XRP (XRP) $ 0.312803 0.06%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.72 1.28%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.065924 2.11%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 1.76%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.12 1.46%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.11 0.83%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.86 1.58%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 50.05 1.32%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.30635 0.34%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.479815 1.78%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.27 0.90%