Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriTürkiye, Binance'e 8 milyon ceza kesti!

Türkiye, Binance’e 8 milyon ceza kesti!

Binance, bugün Mali Suçları Araştırma Kurulu’ndan ceza aldı.

Türkiye binance ceza

BN Teknoloji şirketine (Binance) Mali Suçları Araştırma Kurulu tarafından (MASAK) yapılan yükümlülük denetiminde ortaya çıkan ihlaller dolayısıyla, en üst limit olan 8 milyon lira idari para cezası verildi.

Karar bu anlamda, “ilk cezai müeyyide” olma özelliğini taşıyor.

Kripto varlık hizmet sağlayıcıları, 1 Mayıs’ta Resmi Gazete‘de yayımlanan yönetmelikle MASAK yükümlüleri arasına dahil olmuş ve bu konuda bir rehber yayımlanmıştı.

Kripto varlık hizmet sağlayıcılarının tabi oldukları yükümlülüklerin, müşterinin tanınması, şüpheli işlem bildirimi, bilgi ve belge verme, devamlı bilgi verme ile muhafaza ve ibraz olduğu belirtilmişti.

Erdoğan duyurdu

Dün yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kripto para düzenlemeleri ile ilgili yasa çalışmalarının tamamlandığını ve çok kısa bir süre içinde TBMM’ye sunulacağını ifade etti.

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan kripto paralarla ilgili daha önce yaptığı açıklamada “onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var” ifadelerini kullanmıştı.

Edinilen bilgilere göre, kripto para işlemlemlerine sıkı denetim getiren düzenleme Amerika ve Avrupa’daki örneklerinden daha sert kurallar barındıracak.

(Visited 714 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 22,928.14 3.83%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,680.43 5.10%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.510583 3.76%
solana
Solana (SOL) $ 39.53 6.88%
xrp
XRP (XRP) $ 0.36232 3.89%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.64 5.41%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.06815 7.12%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 2.23%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.37 3.59%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.37 3.04%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.40 4.30%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.42 6.33%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.339907 16.91%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.880471 4.45%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.43 0.08%