Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriPopüler analist: Tüm göstergeler altcoin patlaması ve Bitcoin ATH’si için hazırlanıyor

Popüler analist: Tüm göstergeler altcoin patlaması ve Bitcoin ATH’si için hazırlanıyor

Popüler analist Tüm göstergeler altcoin patlaması ve Bitcoin ATHsi için hazırlanıyor

Popüler bir kripto analisti, birden çok göstergenin, Bitcoin ve altcoin piyasasının hızlı bir şekilde yukarı doğru çıkmaya hazırlandığını işaret ettiğini söyledi.

TechDev ismiyle bilinen kripto analisti, Twitter’daki 408 bin takipçisine, Bitcoin’in (BTC) zamanların en yüksek seviyelerine (ATH’ler) ulaşmadan önce her zaman, Çin 10 yıllık kağıtlarının dibe vurduğu ve hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) göstergesinin de yükselişe geçtiğini söyledi.

MACD, trendde olası bir tersine dönüşü işaret etmek için tasarlanmış teknik bir göstergedir.

Analist bunun yanısıra, altcoin piyasasının geçmiş kalıplara göre büyük bir koşuya hazırlandığını söylüyor.

TechDev, BTC haricindeki kripto piyasası toplam değerini inceledi ve aşağı yönlü fiyat hareketi (düzeltme), yatay hareket (akümülasyon) ve fiyat rallileri (markup) dönemlerini tanımladı.

TechDev’e göre, altcoinler artık daha yüksek fiyatlar için hazır olan “markup-işaretleme” aşamasında.

Analist bunun yanısıra altcoin piyasa değerini dört ayrı grafikle karşılaştırdı. Bu grafikler: Bitcoin dominans tablosu (BTC.D), dolar endeksi (DXY), Litecoin – Bitcoin (LTC/BTC) çifti ve DXY’ye karşı Çin 10 yıllık tahvili (CN10Y/DXY).

Altcoin patlaması

Analiste göre, tüm grafikler 2016 ve 2018 arasındaki piyasa yapılarını takip ediyor gibi görünüyor, bu da birden çok göstergenin altcoin piyasasında bir patlamayı işaret etmek için hizalandığını gösteriyor.

Bitcoin dominans tablosunda analist, 2016 ile 2018 arasında olanlara benzer şekilde BTC dominansında büyük bir çöküş öngörüyor gibi görünüyor. BTC.D grafiği, altcoinlerin değer olarak Bitcoin’den daha hızlı büyüdüğünü işaret ediyor.

DXY için TechDev, dolar endeksinin artık zirveye ulaştığını ve bunun da yatırımcıların fonlarını kripto paralar gibi riskli varlıklara yönlendirmeye başladığını gösterdiğini söyledi.

(Visited 150 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  BNB'den önemli haber! Bu tarihten itibaren tamamen değişecek

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel