Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaKripto Para HaberleriTron'un Sahip Olduğu Video Platformu Eleştirildi

Tron’un Sahip Olduğu Video Platformu Eleştirildi

tronun sahip oldugu video platformu elestirildi 602128fe3f36b

Bilindiği üzere Amerika Kongre Binası Çarşamba günü Trump yanlısı isyancılar tarafından ihlal edildi. Bu olay, bir polis memuru da dahil olmak üzere beş kişinin ölümüne ve birçok kişinin yaralanmasına neden oldu. İsyancıların, bu ihlal esnasında Tron’un sahibi olduğu video platformu DLive’ı kullanarak canlı yayın çekmeleri eleştirildi.

Kar amacı gütmeyen bir yasal kuruluş olan Güney Yoksulluk Hukuk Merkezi (SPLC), Perşembe günü blogunda ‘white supremacists and neo-fascists’ yasağı nedeniyle YouTube’a alternatif olarak Dlive’ın kullanıldığını söyledi.

SPLC, protestoları canlı olarak yayınlayan beş DLive hesabı tanımladığını söyledi: “Baked Alaska”,  “Gloomtube”,  “Murder the Media”,  “Loulz” and “Woozuh” .
Bir postta,‘Baked Alaska managed to breach the Capitol building‘ (Baked Alaska Capitol binasını ihlal etmeyi başardı) diyordu.

Platform ayrıca aşırılık yanlılarının finansmanından ödüller kazanıyor. SPLC, Dlive’in her bağıştan %25’ini aldığını, %20’sinin platformun kendisine gittiğini ve %5’inin bahis sistemi aracılığıyla diğer DLive kullanıcılarına yeniden dağıtıldığını söyledi.

DLive, Bu makalenin yayınlanmasından kısa bir süre sonra bir açıklama yaptı: ‘İçerik oluşturucularımızın güçlendirilmesini güçlü bir şekilde savunurken, herhangi bir şiddet ve yasadışı faaliyet biçimine karşı sıfır toleransımız olduğunu bilmenizi isteriz.’

Perşembe gününden bu yana platform, üç hesabı askıya aldığını, beş kanalı çevrimdışı hale getirdiğini, iki hesabın canlı akışını yasakladığını ve 100’den fazla geçmiş yayını kalıcı olarak kaldırdığını söyledi.

Aralık 2019’da Tron kurucusu Justin Sun, firmasının DLive ile bir satın alma anlaşması yaptığını, platformu Tron Blockchain’e taşıdığını ve Bittorrent’in BLive akış hizmeti ile entegre ettiğini açıkladı.


tronun sahip oldugu video platformu elestirildi 602128ff05722

ve

tronun sahip oldugu video platformu elestirildi 602128ff335ac

coindesk

(Visited 3 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz