Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriTron’daki USD Coin (USDC) büyük dönüm noktasını geçti

Tron’daki USD Coin (USDC) büyük dönüm noktasını geçti

Trondaki USD Coin USDC büyük dönüm noktasını geçti

Piyasa değeri açısından ikinci en büyük stabilcoin ve Tether’in (USDT) ana rakibi, Circle Inc.’nin ürettiği USD Coin (USDC), Tron (TRX) blok zincirindeki arzını genişletiyor.

Tron’daki USDC arzı ilk defa 1 milyar doları geçti

Justin Sun’ın paylaştığı duyuruya göre, Tron blok zincirindeki USD Coin’in net arzı yüzde 24’ten fazla yükseldi.

Bu ekleme, bu blok zincirindeki USDC arzını 1,24 milyar doların üzerine çıkarıyor. USD Coin’in ana rakibi Tether (USDT), Tron’da (TRX) 38.7 milyar dolarlık çıkartıldı.

Öte yandan USD Coin, tüm platformlarda 50 milyar doları aşan piyasa değeriyle ikinci stabilcoin oldu. Ethereum ve Tron dışında Algorand, Solana, Stellar, Avalance, Flow ve Hedera üzerinde de çıkartılmaktadır.

USD Coin operatörü olan Circle Inc. raporlarına göre yüzde 22,9 nakit (dolar) ve yüzde 77,1 kısa vadeli ABD hazine tahvilleriyle desteklenmektedir.

Justin Sun

UST’nin çöküşünden sonra, Justin Sun yüzde 40 getiriyle USDD stake etmeyi teklif ediyor

Tron (TRX), USDT transferleri açısından kaynakları en ucuz kullanan platformdur; işlem miktarına bakılmaksızın 1 dolarlık ücret alır.

USD Coin’in son piyasa çöküşünden önemli bir de-pegging olmadan sıyrılan tek stabilcoin olduğunu belirtmekte fayda var. 12 Mayıs 2022 günü USDC/USDT oranı bazı borsalarda 1:1’e yükseldi.

Aynı zamanda, TerraUSD’nin (UST) çöküşünden sonra toz bulutu çökerken, Justin Sun, Tron’un (TRX) stabilcoini USDD’nin, Anchor Protocol’de (ANC) UST’nin sahip olduğundan iki kat daha fazla getiriyle stake edilebileceğini vurguluyor.

Sun’ın belirttiğine göre, JustLend protokolü şu anda USDD mevduatlarını yıllık getiride yüzde 40 gibi yüksek bir APY oranıyla kabul ediyor.

(Visited 240 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Mahkeme celbi gelince, SushiSwap (SUSHI) fiyatı düştü

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel