Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaKriptopediTrader JOE nedir? JOE token nedir ve nereden alınır?

Trader JOE nedir? JOE token nedir ve nereden alınır?

Trader JOE nedir JOE token nedir ve nereden alınır

2021’de Avalanche (AVAX) üzerinde çıkış yapan Trader Joe nedir? JOE token nedir ve nereden alınır?

 

 

Trader Joe nedir?

Trader Joe (JOE), Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerinde geliştirilen ve daha sonra da diğer blok zinciri ağlarını desteklemeye başlayan bir borsadır.

Temel anlamda Trader Joe, gelişmiş otomatik piyasa yapıcı (AMM) sayesinde, swap ve likidite ekleme üzerine kurulmuştur. Ancak geliştirici ekip, platforma aynı zamanda staking, NFT pazar yeri ve lending gibi çok sayıda farklı özellik de eklemiştir.

En iyi DeFi token’lar arasında gösterilen JOE token, platformun asli para birimidir.

traderjoetoken

Trader Joe’nin kurucuları kimler? 

Trader Joe, takma isimleri Cryptofish ve 0xMurloc olan iki geliştirici tarafından kurulmuştur.

Snowball ve Sherpa Cash gibi birkaç Avalanche projesine erken dönemde katkı sağlayan Cryptofish, kendini bir akıllı sözleşme mühendisi olarak tanımlıyor. Daha önce Google’da çalışan bu isim aynı zamanda ABD’deki bir üniversiteden bilgisayar bilimleri alanında yüksek lisans derecesi de almıştır.

0xMurloc ise start-up deneyimlerine sahip bir geliştirici olmasının yanı sıra, aynı zamanda, Grab’da kıdemli ürün lideri pozisyonunda çalışmıştır.

traderjoe

Trade JOE projesi ve projeyi özel kılan özellikler

Trader Joe, modern bir borsanın tüm işlevlerini kullanıcı dostu bir arayüzle bir araya getirerek hem hızlı hem de ucuz bir şekilde sunar. Kullanıcılar verim çiftliklerine katılarak likidite sağlayabildiği gibi, ödül olarak JOE token da kazanabilirler. JOE token aynı zamanda stake edilebilir ve yönetişim tekliflerinde de oy amacıyla kullanılabilmektedir.

Compound (COMP) protokolüne dayanan Banker Joe, kullanıcıların gözetimsiz bir şekilde borç alma ve vermelerine imkan tanır. Ayrıca kullanıcılar; sağladıkları veya ödünç aldıkları fonları kaldıraçlı pozisyonlara sokabilirler.

Avalanche (AVAX) ve Arbitrum blok zincirlerinde çalışan Trader Joe; takas, staking, verim çiftçiliği de dahil olmak üzere çeşitli DeFi hizmetleri sunan bir borsadır.

Topluluğunu öncelikli olarak konumlandıran Trader Joe, inovasyon, hız ve güvenliğe öncelik vermektedir. Hemen hemen bütün araçlarını tek bir çatı altında toplayan proje, aynı zamanda borsa dışı lending ve NFT pazar yeri gibi önemli özellikleri de bünyesinde barındırır.

joetoken

JOE tokenomik 

Avalanche ağı üzerinde kurulan Trader Joe’nin token’ı JOE, 500 milyon adet arza sahiptir. Platformda asli kripto para birimi olarak görev yapan JOE token, ön satış ya da özel bir satış yapılmadan doğrudan piyasaya çıkmıştır. JOE token dağılımı ise şöyledir:

  • %50: Likidite sağlayıcıları
  • %20: Hazine
  • %20: Takım
  • %10: Gelecek dönem yatırımcılar

21 Kasım 2021’de 5.02 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan JOE token, TL ya da ABD doları gibi itibari para birimleri karşılığında satın alınabilmektedir.

joetokentraderjoe

JOE token nereden alınır? 

İtibari para birimleri karşılığında satın alınabilen JOE token, çoğu kripto para borsasında bulunmaktadır. Bulunduğu kripto para borsasından itibari para ya da takas edilebildiği kripto birimler karşılığında JOE token almak mümkündür.

(Visited 58 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel