Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriTornado Cash (TORN) Yüzde 50'den Fazla Düştü! Neler Oluyor?

Tornado Cash (TORN) Yüzde 50’den Fazla Düştü! Neler Oluyor?

Tornado Cash (TORN) Yüzde 50'den Fazla Düştü Neler Oluyor

8 Ağustos tarihli bir duyurunun ardından, Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC), ABD sakinlerinin Tornado Cash kullanmasını yasakladı. Bunu yaparak, kurum onu Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar listesine ekledi.

ABD Hazine Bakanlığı, kararının gerekçelerini belirterek, Tornado Cash’in “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kurbanlara karşı işlenenler de dahil olmak üzere siber suç gelirlerinin” aklanması için bir platform sağladığını belirtti.

Duyurudan sonra, protokolün yerel varlığı olan TORN’un fiyatı sadece 24 saat içinde yüzde 48 oranında keskin bir düşüş yaşadı.

TORN Adeta Çakıldı

Yukarıda bahsedilen duyurudan önce, altcoin, 31,45 dolardan işlem görüyordu. Ancak aynı saatler içinde fiyat yüzde 48 düştü. Yazının yazıldığı sırada 12,02 dolardan işlem gören altcoin’in fiyatı, son bir hafta içinde yüzde 60 düştü.

İlginç bir şekilde, ticaret faaliyeti son 24 saatte önemli ölçüde arttı. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre ticaret aktivitesinde yüzde 122,89’luk bir artışla TORN, işlem hacminde 55,9 milyon dolarlık bir rakam kaydetti. Aynı dönemde, altcoin’in fiyatı yüzde 15 düştü.

TORN’un Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Para Akışı Endeksi’nin (MFI) günlük grafikteki pozisyonlarına bir bakış, satış baskısındaki artışı doğruladı. RSI ve MFI sırasıyla 32 ve 12’de görüldü.

Screenshot 1 1
Kaynak: TradingView

Torn shortlanıyor mu?

Yaptırımdan bu yana, günlük alım satım yapan benzersiz adresler de düştü. Bu yazının yazıldığı sırada, ağdaki benzersiz adresler son beş gün içinde yüzde 167 oranında düşerek 148’e geriledi. Ağdaki İşlem Hacmi de aynı dönemde yüzde 65’in üzerinde düştü. Yani 67,76 milyon dolardan 8,71 milyon dolara geriledi.

Ağdaki günlük aktif adreslerin ve işlem hacminin düşmesine rağmen ağa yeni adresler akın etti. Aslında, ağdaki yeni adresler yüzde 36 arttı. Bu, bahsedilen bu altcoin’e short pozisyon açan yeni yatırımcıların akını olabilir.

Screenshot 2
Kaynak: Santiment
(Visited 63 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz