Ana SayfaAltcoin HaberleriTornado Cash saldırıya uğradı! Peki neler yaşandı?

Tornado Cash saldırıya uğradı! Peki neler yaşandı?

TORN yönetişim yapısı ihlal edildi

Tornado Cash saldırıya uğradı!

Tornado Cash, Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan merkezi olmayan bir gizlilik çözümüdür. Bu çözüm, sıfır bilgi kanıtları teknolojisi kullanarak kullanıcıların işlemlerini gizli tutmasını sağlar.

TORN yönetişim yapısı ihlal edildi

Tornado Cash kripto karıştırıcı projesinde, hile yapan ağ katılımcılarını cezalandırmayı amaçlayan bir teklif, DAO oylamasında kabul edildi. Ancak teklif sahibi, gizlice ek bir işlev ekleyerek 1.2 milyon ekstra oy elde etti.

Saldırgan, kendisine 1.200.000 oy veren kötü niyetli bir teklifle başarı elde etti. Teklifin 700.000’den fazla meşru oy almasıyla, saldırgan tam kontrolü ele geçirdi.

Bu haber, araştırma odaklı teknoloji yatırım şirketi Paradigm’den @samczsun tarafından paylaşıldı.

@samczsun, saldırganın daha önce onaylanmış bir teklifle aynı mantığı kullanarak kötü niyetli bir teklife ek bir işlev eklediğini açıkladı.

tornado cash saldiriya ugradi

Saldırganın tam kontrolü ele geçirmesi, yönetim üzerinde tam yetkiye sahip olmasını sağladı. Bu, saldırganın tüm kilitli oyları geri çekmesine, yönetim sözleşmesindeki tüm tokenleri boşaltmasına ve yönlendiriciyi bozmasına izin verir. Ancak, bu durum bireysel havuzların boşaltılmasına izin vermez.

Tornado Cash, forumunda yönetimde bulunan tüm fonların potansiyel olarak ele geçirildiğini doğruladı. Kullanıcılara kilitli fonlarını derhal çekmeleri konusunda bir tavsiyede bulundu.

PeckShieldAlert, Tornado Cash Governance Exploiter’ın Bitrue kripto borsasına 6000 $ yatırdığını ve yaklaşık 380.000 $ TORN’u ETH karşılığında takas ettiğini ve ayrıca 372$ ETH’yi Tornado Cash’e aktardığını belirtti.

Son olarak, bundan ne ders çıkarabiliriz?

Oy verirken dikkatli olun! Öneri açıklamalarının yanıltıcı olabileceğini hepimiz biliyoruz, ancak önerinin mantığı da yanıltıcı olabilir! Eğer doğrulanmış kaynak koduna güveniyorsanız, sözleşmenin kendini imha etme yeteneğine sahip olmadığından emin olun.

(Visited 5 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz