Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriToplam Ethereum arzı uzun bir süre sonra artış gösterdi

Toplam Ethereum arzı uzun bir süre sonra artış gösterdi

Toplam Ethereum arzı uzun bir süre sonra artış gösterdi

Ethereum (ETH) verilerine göre, uzun bir aradan sonra ETH arzı artış gösterdi.

Artışın sebebi, düşük işlem ücretleri ve günlük işlem hacminin artması olarak görülüyor. Aralık 2022’den bu yana bu artışın ilk defa yaşandığını gözlemlendi.

Ancak, Ethereum’un enflasyonu, yıllık bazda %0,44’lük net arz artışıyla Bitcoin’in enflasyonundan önemli ölçüde daha düşük kaldı. Şu an itibariyle, Ethereum’un toplam arzı 120,26 milyon seviyesinde bulunuyor.

Toplam Ethereum arzı uzun bir süre sonra artış gösterdi
Kaynak: UltrasoundMoney

Ethereum PoS güncellemesi

Geçtiğimiz yılın 15 Eylül’ünde ETH, büyük bir güncelleme olan Merge ile değişti. Güncelleme, Ethereum’un işleyişini temelden değiştirdi. Önceden kullanılan proof-of-work (PoW) sistemi yerine, proof-of-stake (PoS) adı verilen yeni bir sistemi kullanmaya başladı.

Merge güncellemesinden sonra, toplamda 1.013.068 ETH yakıldı ve aynı dönemde 747.774,27 ETH üretildi. Bu da toplamda 265.394 ETH’lik bir azalma anlamına geliyor.

Eğer ETH PoS yerine PoW sistemini kullanmaya devam etseydi, aynı süre zarfında 1.013.069 ETH yakılacak ve 5.156.788 ETH üretilecekti. Bu da toplamda 4.143.719 ETH’lik bir artış demek olurdu. Yani ETH’un PoS sistemine geçişi, coinin toplam arzını büyük ölçüde azalttı.

(Visited 13 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz