Ana SayfaAltcoin HaberleriToncoin (TON) emin adımlarla ilerliyor

Toncoin (TON) emin adımlarla ilerliyor

Toncoin TON emin adımlarla ilerliyor

FTX’in çöküşünden bu yana kırmızıya bulanan bir denizde, The Open Network’ün kripto varlığı Toncoin (TON) dikkatleri üzerine çekiyor.

Kriptocuların sık kullandığı mesajlaşma uygulaması Telegram’ın Layer-1 projesi Toncoin (TON), 10 Kasım’dan bu yana yaklaşık yüzde 50 artışla, piyasa değeri açısından daha tanıdık Chainlink ve Cosmos’un önünde yer alıyor. 19 Aralık’taki son zirvesinden %30’luk geri çekilmesinden sonra dahi durum böyle.

Toncoin’deki son gelişmelerden biri de, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki bir kripto yatırım şirketi Cypher Capital’den blok zincirinin altyapısını oluşturmak için ayrılan 10 milyon dolarlık yeni bir enjeksiyon.

Yeni taahhüt edilen fonlar Orta Doğu, Afrika, Asya, Türkiye ve Hindistan’daki uygulamalara odaklanacak şekilde ayarlandı ve ağı Web3 alanında oyun değiştirici yapması hedefleniyor.

Toncoin’in boğa durumu, büyük ölçüde Telegram ile olan ilişkisine ve uygulamanın aylık tahmini 55 milyon aktif kullanıcısına dayanıyor.


2019’da ABD düzenleyici kurumu SEC
, habercinin şirket içi kripto çabasını baltalamış olsa da, merkeziyetsiz olarak yeniden başlatılan proje önemli bir oyuncu olmaya devam ediyor.

Toncoin ve Telegram

Örneğin, Telegram hizmeti fragment.com, TON blok zincirini ve tokenini kullanan, Telegram kullanıcı adları için müzayede benzeri bir pazar sunuyor.

Buradaki işlem ücretleri, doğrulayıcıları teşvik etmek için kullanılan, ağın staking tokeni TON ile ödeniyor.

Ağdaki diğer uygulamalar arasında, @Wallet botu ve ağın kendi DNS hizmeti aracılığıyla web sitelerine erişebilen gizlilik odaklı bir TON Proxy hizmeti bulunuyor. (Ethereum Ad Service’e benziyor.)

TON Vakfı’na göre, Telegram’daki @Wallet botu geçen sene 1,7 milyon kullanıcı tarafından kullanılmış. Bot bir saklama cüzdanı hizmeti olmasına rağmen, Telegram tarafından değil bağımsız TON geliştiricileri tarafından işletiliyor.

Bunların dışında bağımsız bir mobil uygulama olarak çalışan Tonkeeper adlı saklama dışı cüzdanlar da mevcut. 

İlginizi çekebilir:  LINK toplayan balina 81 farklı cüzdan açıp transfere başladı!

Nisan ayında geliştirme çabalarını finanse etmek için yaklaşık 1 milyar dolar topladığını açıklamış olan TON Vakfı, kendisini “TON blok zincirinin büyümesine destek olan, ticari olmayan bir destekçiler grubu” olarak tanımlıyor. Kurucuları Steve Yun ve Rus sosyal ağ sitesi VK.com’un eski CEO’su Andrew Rogozov.

Token kısa bir süre önce, kilitli toplam değeri (TVL) yaklaşık 500 bin dolar olan merkezsiz bir borsa sayesinde DefiLlama’da bir yer de edindi.

Telegram kullanıcılarının yüzde kaçının TON blok zincirindeki hizmetleri kullandığı belli değil fakat, tontech.io verileri ağdaki hesaplarda Aralık ayında 1,6 milyonu aşan bir büyümeyi gösteriyor.

(Visited 55 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz