Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriThree Arrows Capital (3AC) temerrüde düştü!

Three Arrows Capital (3AC) temerrüde düştü!

Three Arrows Capital (3AC) temerrüde düştü!

Kripto komisyoncusu Voyager Digital bugün, alacaklı olduğu hedge fonu şirketi Three Arrows Capital’in (3AC) temerrüde düştüğünü bildirdi.

Three Arrows Capital’in (3AC) 660 milyon dolarlık borcu

Bir basın açıklamasında şirket, 3AC’ye 15.250 Bitcoin ve 350 milyon dolarlık USDC olmak üzere toplamda yaklaşık 660 milyon dolar değerindeki kredisini geri ödeyemediği için bir temerrüt bildirimi gönderdiğini açıkladı.

Voyager, Haziran ayı başlarında 3AC tarafından potansiyel bir temerrüt durumu yaşanabileceğini bildirmişti. Şimdiyse, kredinin geri ödenmesi için yasal yollara başvuracak.

3AC’nin teminat olarak kullandığı Lido stake edilmiş Ethereum’un (stETH) değerindeki büyük düşüş, firmayı bazı marj kapama çağrılarına maruz bırakarak mali yapısını kaybetmesine neden olmuştu.

3AC, iflasını engelleyebilmek için varlık satışları ve kurtarma görüşmeleri dahil bazı önlemler almayı düşünüyor. Firma, marj çağrılarını karşılamak için bazı tokenlerini satmıştı.

Voyager, 3AC’ye karşı önlem alan firmalardan ilki olabilir. 3AC’nin kredi riskinin ne büyüklükte olduğu ise belirsiz.

BlockFi dahil bazı kripto borç verenler, marj çağrısını karşılayamamasından sonra şirketteki risklerini tasfiye ettiklerini açıklamışlardı.

3AC bunların dışında, başka yasal işlemler yapılmasını gerektirebilecek, marj çağrılarını karşılamak için müşteri fonlarını zimmete geçirmekle de suçlanıyor.

İflas Terra çöküşünden kaynaklanıyor

3AC’nin mevcut mali sıkıntıları muhtemelen Terra’nın mayıstaki çöküşüyle başladı. Terra’da önemli bir yatırımcı olarak, büyük miktarlarda LUNA ve UST’te sahipti ki, her ikisi de neredeyse tüm değerlerini geçen ay yitirmişlerdi.

İkincil piyasada stETH’nin Ethereum sabitini kaybetmesi ve yeterli fona sahip olmaması hedge fonunu birden çok marj çağrısına maruz bıraktı.

3AC pozisyonlarının tasfiyesi, piyasaya büyük miktarda token atılmasına ve bu da kripto fiyatlarının daha da düşmesine neden olmuştu.

(Visited 67 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,499.30 0.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,860.51 1.29%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.537418 0.20%
solana
Solana (SOL) $ 40.94 1.13%
xrp
XRP (XRP) $ 0.376593 1.07%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.51 0.73%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081156 1.43%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 6.56%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.02 1.00%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.12 0.63%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.07 0.59%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.97 1.56%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.345917 0.71%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.899511 0.16%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.10 0.56%