Perşembe, Ağustos 11, 2022
Ana SayfaEditörün SeçimleriThree Arrows Capital (3AC) iflasını istedi

Three Arrows Capital (3AC) iflasını istedi

Ayı piyasası, yeni bir yüksekten uçan kripto şirketini daha parçaladı

Three Arrows Capital (3AC) iflasını istedi

3AC olarak da bilinen kripto yatırım firması Three Arrows Capital’in dün iflas başvurusunda bulunduğu bildirildi.

Blockchain analitik şirketi Nansen’e göre, haber şaşırtıcı olmasa da üç ay öncesine kadar 10 milyar dolar büyüklüğünde bir varlık yöneten, on yıllık öncü bir şirkete korkunç bir son getiriyor.

Daha önceden Virgin Adaları’nda tasfiyeye alınmış şirketin iflas başvurusu, ABD İflas Kanunu’ndaki Bölüm 15 iflas kapsamında yapıldı.

Bölüm 15 iflas, uluslararası ve ABD mahkeme sistemleri arasında işbirliğini mümkün kılıyor ve genellikle borçlunun varlıklarını korumak amacıyla yapılıyor. Bu sayede şirket, tasfiye sürecinde ABD’deki varlıklarının diğer alacaklılara karşı korunmasını sağlamayı amaçlıyor.

İflas başvurusu, Voyager Digital’in, Three Arrows Capital’in toplam 646 milyon dolarlık ödenmemiş borçlarını gerekçe göstererek, alım, satım ve para çekme işlemlerini askıya almasından saatler sonra öğrenildi. Voyager şirketi, Pazartesi günü 3AC’ye bir temerrüt bildirimi göndermişti.

Çarşamba günü, Virgin Adaları’ndaki bir mahkeme, temerrüde düşmesi nedeniyle fonun tasfiyesine karar vermişti. Singapur Para Otoritesi de şirketi “yanlış bilgi” sağladığı ve “yanıltıcı” olduğu için suçlamıştı.

İflastan önce Three Arrows, kripto girişimlerine yaptığı çok sayıdaki yatırımlarıyla biliniyordu. Şirket, 2012 yılında Su Zhu ve Kyle Davies ortaklığında kuruldu ve kriptonun en büyük projelerinin çoğunda yerini almıştı.

Terra ekosisteminin algoritmik stabilcoini UST, Mayıs ayında istikrarsızlaşarak değer kaybettiğinde, şirket yaklaşık 200 milyon dolar kaybetmişti. BitMEX, FTX ve Deribit o zamandan bu yana Three Arrows’un pozisyonlarını tasfiye etmişlerdi.

Three Arrows’un çöküşü sonrasında bütün gözler, iflas başvurusuna hazırlandığı söylenen benzer sıkıntılara sahip Celsius şirketine döndü.

(Visited 71 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,515.57 6.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,889.58 11.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.537015 4.83%
solana
Solana (SOL) $ 44.01 10.47%
xrp
XRP (XRP) $ 0.38131 4.66%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.37 7.51%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.07169 4.66%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 2.98%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.54 4.82%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.02 7.52%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.17 8.16%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.82 5.29%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.366342 6.50%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.937201 5.26%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.89 10.47%