Ana SayfaKripto Para HaberleriTether yasa dışı faaliyetlerle bağlantılı 32 adresi bloke etti

Tether yasa dışı faaliyetlerle bağlantılı 32 adresi bloke etti

Tether yasa dışı faaliyetlerle bağlantılı 32 adresi bloke etti

Kripto paralar, özellikle kaos dönemlerinde, daha önce de Ukrayna’da olduğu gibi, ön planda oldu. İsrail ile Hamas arasındaki süregelen çatışmada, kripto varlıklarının terör ve savaş faaliyetlerini finanse etmek için bir kez daha kullanıldığı görüldü.

Bu sorunla mücadele etmek amacıyla birçok kripto şirketi proaktif önlemler alıyor. Dünyanın en büyük stabilcoin sağlayıcısı olan Tether, aynı yöntemi kullanarak toplamda 32 adresi bloke etti.

Tether’in son blog yazısına göre, bahsedilen 32 adresin toplamda 873.118,34 dolar değerinde kripto parayı içerdiği açığa çıktı. Bu cüzdanların tamamı İsrail ve Ukrayna’da gerçekleşen yasa dışı faaliyetlerle ilişkilendiriliyor.

Tether CEO’su Paolo Ardoino konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu:

“Kripto para, güçlü bir araçtır; ancak suçluların kullanabileceği bir araç değildir. Yaygın bir yanılgının aksine, kripto para işlemleri anonim değildir; bunlar en izlenebilir ve takip edilebilir varlıklardır. Her işlem blockchain’e kaydedilir ve bu faktör herkesin fon hareketlerini izlemesini mümkün kılar. Bu nedenle, kripto paraları yasa dışı faaliyetlerde kullanmaya cesaret eden suçlular her zaman tespit edilecektir.”

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Hamas ile ilişkilendirilen kripto para akışını durdurmayı hedefleyerek yakın zamanda İsrail polisi ile iş birliği yaptı.

(Visited 18 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Kurumsal yatırımcılar kripto paralara rekor düzeyde yatırım yaptı

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz