Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriTether USDT’yi tether.to'da kullanabilirsiniz! Fakat…

Tether USDT’yi tether.to’da kullanabilirsiniz! Fakat…

Tether’in vaat ettiği gibi gerçekten USDT kolayca fiat paraya çevirebiliyor mu?

Tether USDT’yi tether.to'da kullanabilirsiniz! Fakat…

Merkezi borsalardaki ve DEX’lerdeki fiyat ne olursa olsun, tether, tether.to’da her zaman 1 USDT’yi 1 dolara çevrilebileceği konusunda garanti veriyor.

UST’nin sabitini kaybetmesiyle, bu defa USDT birkaç merkezi borsada dolar sabitini korumak için mücadelede. Tether, USDT’nin tether.to’da istenildiği zaman 1 dolar karşılığında kullanılabileceğini söylüyor. Fakat, birçok kullanıcı muhtemelen bunun nasıl yapılacağını bilmiyor.

Başlıklar

Tether’in web sitesi nasıl kullanılır?

Fiat para için Tether’i kullanırken, kullanıcıların banka hesaplarına gönderebilmesi için öncelikle birkaç adımdan geçmek gerekiyor.

Fakat, Tether’in tanıtıma koyamadığı büyük bir istisna var; kullanıcıların “doğrulama” için 150 dolar ödemesi gerekiyor ve minimum işlem tutarı 100 bin dolar.

  • Öncelikle Tether’in “tether.to” web sitesinde bir hesap açılmalı. Bu noktada yalnızca isim ve ülkenin belirtilmesi yeterli.
  • Daha sonra, e-posta adresi doğrulaması yapılır.
  • Ardından, Google Authenticator gibi bir üçüncü taraf uygulaması kullanarak iki faktörlü kimlik doğrulama yapılır.
  • Banka hesabı eklenmesi için KYC prosedürünün tamamlanması gerekmektedir. Bunun ücreti ise 150 dolar!

Doğrulama ücretinin yalnızca hesap açma konusunda ciddi olanların başvurmasını sağlamayı amaçlanıyor. Ücret ayrıca, sağlam bir doğrulama sürecinin yürütülmesinden kaynaklanan maliyetlerin bir kısmının dengelenmesine de yardımcı olur.

  • Kullanıcıların Tether, EURT veya CNHT göndermesi için bir ERC20 yatırma adresi ve sadece Tether göndermek için bir Omni adresi oluşturabilir. Minimum depozito tutarı 100 bin dolardır.
  • Tether tokenleri bir para yatırma adresine aktardıktan sonra, kullanıcılar fiat para birimini çekmek için bir banka hesabı eklenebilir.
  • Burada başka bir durum Tether’in maksimum bin dolara kadar olan para çekme işlemleri için %0,1 ücret talep etmesi.

Türkiye’de USDT kullanımı

Bunun dışında, FATF kapsamında olan Türkiye’nin de dahil olduğu bazı ülkelerin vatandaşları için başka bir istisna daha bulunuyor. Terms of Service kısmının 8. maddesinde aşağıdaki ibare yer alıyor:

Tether, herhangi bir nedenle (veya sebepsiz olarak) herhangi bir kullanıcı için veya herhangi bir kullanıcı için Hizmetlerin, Dijital Token Adresinin veya Dijital Token Cüzdanının yönetimini askıya alma veya sonlandırma hakkını saklı tutar. Bu, aşağıdakileri içerir,… (FATF kapsamında) artan izleme altındaki yargı alanları dahil, … Türkiye…

(Visited 407 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Mahkeme celbi gelince, SushiSwap (SUSHI) fiyatı düştü

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel