Pazar, Temmuz 3, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriTether rezerv raporunu yayınladı! Yatırımcılar korkmalı mı?

Tether rezerv raporunu yayınladı! Yatırımcılar korkmalı mı?

Tether Davasında Mutlu Son

Stabilcoin ihraççısı Tether, rezervlerinin kalitesini artırmak için bu yılın ilk çeyreğinde ticari senetlerini azalttığını söyledi.

Tether, bir önceki çeyrekte 24,2 milyar dolar olan ticari senedinin yüzde 17 düşüş yaşayarak 19,9 milyar dolara gerilediğini bildirdi. ABD hazine bonolarının ise 34,5 milyar dolardan 39,2 milyar dolara çıktığını açıkladı.

Şirket, ikinci çeyrek raporuna yansıtılacak olan ticari senedini yüzde 20 oranında daha azaltmayı planladığını da rapora ekledi.

Bloomberg, geçtiğimiz Ekim ayında Tether’in bilançosundaki ticari senetlerinin çoğunun büyük Çinli şirketlerden oluştuğunu ve bu durumun bazı analistler tarafından rezerv kalitesinin sorgulamasına neden olduğunu belirtmişti. Bilindiği üzere Tether, bu firmaların isimlerini açıklamaktan şimdiye kadar kaçındı.

Tether, UST’de yaşanan çöküşün ardından yatırımcı korkusu ile başa çıkamıyor

Tether’in geçen yıl 31 Mart’taki üç aylık tasdik raporu yaklaşık 82 milyar dolarlık rezervi olduğunu ve bunun 4 milyar dolarını nakit rezervlerin ve bankaların oluşturduğunu gösterdi. CoinGecko’ya göre Tether’in mevcut piyasa değeri ise yaklaşık 74 milyar dolar.

Rapor hakkında yorum yapan Tether’in Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino şunları söyledi: 

Rapor, Tether’in tamamen desteklendiğini ve rezervlerinin bileşiminin güçlü, muhafazakar ve likit olduğunu gösteriyor. Tablo, şirketin ticari senet yatırımlarını azaltma taahhüdünü gösteriyor ve bunu yaparken rezervlerinde ABD Hazine Bonosu payını artırıyor

Şirket, TerraUST’nin yaşadığı son çöküş nedeniyle yatırımcı korkuları ile başa çıkmakta zorlandı. Geçen hafta boyunca USDT’nin piyasa değeri dolar karşılığında yaşanan artış nedeniyle 9 milyar dolar düşüş yaşamıştı. 

(Visited 465 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,087.69 0.80%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,062.60 1.54%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.451382 0.45%
solana
Solana (SOL) $ 32.99 0.97%
xrp
XRP (XRP) $ 0.312803 0.06%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.72 1.28%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.065924 2.11%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 1.76%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.12 1.46%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.11 0.83%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.86 1.58%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 50.05 1.32%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.30635 0.34%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.479815 1.78%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.27 0.90%