Çarşamba, Haziran 7, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriTether CTO'su Bitcoin'in kolayca yüzde 140 sıçrayabileceğini söyledi

Tether CTO’su Bitcoin’in kolayca yüzde 140 sıçrayabileceğini söyledi

Yedi Yılın Zirvesi: Bitcoin 2015 ve 2019 Diplerini Taklit Ediyor Olabilir

Tether’in teknoloji yöneticisi (CTO) Paolo Ardoino, 30 bin doların altında olan lider kripto para Bitcoin hakkında boğa duruşunu dile getirdi.

CNBC’deki bir röportajda Tether CTO’su, kripto paranın Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin doların bir miktar üzerini kolayca test edebileceğini söyledi.

Jeopolitik belirsizlik açısından söylediklerim göz önüne alındığında yükselişe geçiyorum…

 

BTC konusunda iyimserim. Tüm zamanların en yüksek seviyeleri olan 60.000+ doları kolayca yeniden test edebileceğini düşünüyorum.

Yazım anında lider kripto para 27.480 dolardan işlem görüyor ve rekorunu egale etmesi için yaklaşık yüzde 145 oranında sıçraması gerekiyor.

Ardoino’ya göre, son günlerde devam eden bankacılık krizi, Bitcoin’in benimsenmesi için güçlü bir gerekçe oluşturuyor.

BTC şu anda bence geleneksel finansal piyasalarından ayrışıyor. İçinde bulunduğumuz jeopolitik vaziyet ve bankacılık sektörünün durumu göz önüne alındığında, insanların korkmaya başladığını düşünüyorum.

 

Bu yüzden, dünya çapında banka hücumları olduğunda, bence BTC, gerçekten kendiniz için tutabileceğiniz, donanım cüzdanınızda tutabileceğiniz tek varlık. Ve olabilecek ya da son aylarda zaten olmuş ve gelecekte olabilecek her şeye karşı bir önlem.

Coinbase eski CTO’su Balaji Srinivasan’ın geçtiğimiz hafta bahse girdiği şekilde, Ardoino, Bitcoin’de boğa olmasına rağmen, BTC’nin 90 günde 1 milyon dolara ulaşması gibi absürt bir hareket beklemediğini söyledi .

Bitcoin’in 90 günde 1 milyon dolara ulaşabileceğine dair bir bahis olduğundan haberim var. Bu konuda biraz şüpheliyim çünkü dürüst olmak gerekirse, bunu hiç ümit dahi etmem.

 

Çünkü BTC o kadar yüksek bir seviyeye ulaşırsa, bu tüm ekonominin çökmesi anlamına gelir. Ve içinde yaşamak istediğimiz kelimenin bu olduğundan emin değilim.

(Visited 60 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz