Pazar, Aralık 4, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriTerra'dan Do Kwon, UST sabiti için LUNA'yı feda edecek

Terra’dan Do Kwon, UST sabiti için LUNA’yı feda edecek

Terradan Do Kwon, UST sabiti için LUNA'yı feda etmeyi planlıyor

Terra kurucusu Do Kwon bugün, çöken Terra ağını destekleme planlarını açıkladı. Ancak planının Terra LUNA fiyatlarına daha fazla baskı yapması muhtemel gibi. Terra (LUNA), kripto piyasasında süren katliamın ortasında tarihi bir düşüş kaydetti. Stabilcoin TerraUSD (UST) de son 24 saat içinde yüzde 56’lık dik bir düşüş gösterdi.

Kwon, UST’yi kurtarmak için LUNA’da daha fazla kayıp konusunda uyardı

Bir dizi tweet’te Kwon, UST sabitleyicisini kurtarmak için fon sağlamak amacıyla blok zincirinin piyasada satılmak üzere daha fazla LUNA basacağını belirtti. LUNA, UST’yi de yakmak için yakılabilir.

UST, 1:1 dolar sabitinin oldukça altında,   0,40 dolar seviyesinde. LUNA ise 1,9 doların biraz üzerinde rekor düşük seviyelerde.

Fakat, talebi aşan arzın fiyat için deflasyonist olduğu göz önüne alındığında, daha fazla LUNA’nın basılması, tokenin daha fazla değer kaybına neden olabilir. Bu, LUNA’nın 1 doların çok altına düşmesine neden olabilir.

CEO, UST’den önce çıkmak isteyenler için stabilcoin arzını emmenin tek yolunun değerine geri döndürmek olduğunu ifade etti.

Tabiatıyla, bunun UST ve LUNA sahipleri için ağır bir maliyeti var, fakat ekosisteme daha çok dış sermaye getirmek ve UST üzerindeki arz yükünü azaltmak için çeşitli seçenekleri araştırmaya da devam edeceğiz.

 

-Kwon

Bunun yanısıra Kwon, ağın UST fiyatlarını desteklemeye yardımcı olmak için dış sermaye kaynaklarını da araştırdığını söyledi. Fakat haberler, bu girişimlerin şu ana kadar sonuçsuz kaldığını gösteriyor.

Terra, UST’yi kurtarmak için Bitcoin’inden vazgeçmişti

Bu hafta başında, UST sabitlemesi bozulmaya başladığında, Luna Foundation Guard (LFG), sabitlemeyi desteklemek amacıyla Bitcoin varlıklarının tamamını tasfiye etmişti. Bu, kısa süreliğine 1 dolara yakın fiyatları satın alırken, BTC’nin büyük bir zararla satıldığı göz önüne alındığında, yalnızca geçici olduğunu kanıtladı.

İlginizi çekebilir:  Solana (SOL) 2023'te iyileşebilir mi?

Platformu eleştirenler, Terra’nın tokenlerini desteklemek için artık gereken her türlü likiditeden yoksun olduğunu iddia ediyorlar. En büyük DeFi platformu olan Anchor Protocol de fonlarda büyük bir çıkış yaşadı ve ilk 10 DeFi platformu arasından ayrıldı.

(Visited 581 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel